Рекомендації фахівців щодо вибору безпечної дитячої іграшки

328564_size2Іграшка – це своєрідна книга, читаючи яку дитина дізнається про життя. Однак, розмаїття дитячих іграшок, представлених сьогодні у торговій мережі, не тільки радує маленьких споживачів, але і приємно дивує їхніх батьків, які намагаються дати своєму малюку все найкраще. Роль іграшок в розвитку і вихованні дітей величезна, вони дозволяють дитині орієнтуватися в навколишньому світі, розвивати і реалізувати свої здібності, виражати свої почуття. Але, останнім часом все частіше постає питання якості та безпеки іграшок, які продаються на українському ринку. І в наш час, в переважній частині іграшки ввозяться до нас з інших країн, в основному з Китаю. Тому, всі іграшки повинні мати індивідуальну упаковку та бути марковані. Тобто, містити інформацію про саму іграшку, її виробника та імпортера із зазначенням адресу, торговельної марки, моделі, номера партії тощо. А також, з обов’язково нанесеним в установленому порядку знаком відповідності, який наноситься лише виробником або його уповноваженим представником.

Відповідно п.25 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого ПКМУ від 11.07.2013 року № 515, перед наданням іграшки на ринку розповсюджувачі зобов’язані перевірити наявність знака відповідності на іграшці, необхідних документів, інструкцій та інформації про безпечність, які складаються згідно з вимогами законодавства про мови. Згідно 52 Технічного регламенту, знак відповідності повинен наноситися на іграшку, прикріплену до неї етикетку (ярлик) або пакування та бути видимим, розбірливим і незмивним.

rebenku-1-god-igrushkiУ разі коли іграшка дрібна або складається з дрібних частин, знак відповідності може наноситися на етикетку (ярлик) або супровідну листівку. п.34 Технічного регламенту безпечності іграшок, передбачено, що на етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок або на пакуванні та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливі небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов’язані з використанням таких іграшок, та способи запобігання їх виникненню. Іграшки, що введені в обіг, повинні відповідати вимогам щодо безпечності протягом передбаченого строку їх використання. На іграшці, також повинен зазначатися вік дитини, якій призначена іграшка, з коротким поясненням небезпеки, має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, якщо це – конструктор), а також спосіб обробки такої іграшки (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби). Якщо, ви не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною. Тому, такий товар краще не купувати. На завершення, як висновок, хочеться донести інформацію, що наші громадяни міста та області, повинні мати достовірну інформацію про продукцію, яку вони купують, про всі потенційні ризики, з якими вони щодня стикаються, заходячи в магазини, а не сліпо вірити рекламі виробника, і думати, що все, що потрапило на український ринок, є безпечним за умовчанням. Ознайомившись з інформацією на маркуванні, споживач дізнається про склад товару, дату виготовлення, торгову марку, виробника, імпортера чи уповноважену особу, яка ввела продукцію в обіг на ринку України, тощо. Ця інформація, дозволяє споживачеві зробити усвідомлений вибір. Кожен з нас – споживач. Нам гарантоване право на якісну, безпечну продукцію, товари та послуги, адже це не тільки здоров’я нації, а й вірний крок до інтеграції у світовий споживчий простір.смешной-мальчик-играет-с-lego-28725194