Результати перевірки електроінструменту.

Картинки по запросу "електроінструмент картинка"

Сучасна людина настільки звикла до роботи з будівельним інструментом, що не може собі уявити часи, коли більшість операцій виконувалися вручну. Широкого використання в побуті, майстернях, на підприємствах набули електродрилі, електролобзики, електрорубанки, фрезерні машини, шліфувальні машини тощо.                                                                       .                                                               

Спеціалістами  ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області згідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2020 рік здійснено виїзну планову перевірку характеристик продукції за видом електричне та електронне обладнання в тому числі низьковольтне. Перевіркою встановлено, що продукція, а саме:

  • «машина углошлифовальная (болгарка)»  ТМ «ИЖ-МАШ»,
  • «дрель электрическая»  TM «PRO-CRAFT»,
  • машина кутошліфувальна TM «PRO-CRAFT»,

не відповідає встановленим вимогам.

На електрообладнанні відсутня супроводжувальна інформація стосовно найменування та контактної поштової адреси  виробника, імпортера знак відповідності технічним регламентам, чим порушено вимоги Технічних регламентів.

За результатами перевірки, до суб’єкта господарювання вжито обмежувальні (корегувальні) заходи:

– щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку;

– щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;

– щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності,

які виконано суб’єкт господарювання у  термін передбачений діючим законодавством.

Суб’єкт господарювання не надав на перевірену продукцію інформації про її походження  (накладні та інші документи), що не дає в подальшому змоги органу ринкового нагляду, відстежити походження відповідної продукції та її подальший обіг.                

За порушення вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до суб’єкта господарювання застосовано штрафні санкції в розмірі 25,5 тис. грн., – за  введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам.

Сучасний споживчий ринок характеризується стрімким зростанням обсягів споживання і насичення ринку товарами, у т.ч. іноземного виробництва. 

Купуючи інструмент необхідно бути грамотним і освіченим споживачем, потрібно звертати увагу не тільки на наявність інструкції з експлуатації приладу, гарантійного талону, в якому будуть написана адреса авторизованих сервісних центрів, а й на маркування (нанесення знаку відповідності технічним регламентам, супроводжувальної інформації про найменування, контактну поштову адресу виробника та імпортера).

Пам’ятайте, дотримуючись цих нескладних порад, Ви самостійно зможете захистити свої права та убезпечити себе від небажаного придбання товару.