Результати перевірки характеристик продукції за видом: освітлювальна апаратура

Спеціалістами управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області проведено планову перевірку характеристик продукції, за видом освітлювальна апаратура, відповідно до вимог чинного законодавства та Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік.

В ході планового заходу, у фізичної особи – підприємця (розповсюджувача продукції) здійснено відбір зразків продукції для проведення  їх  експертизи  (випробувань), а саме:

-лампи – світильника настільного (прищіпка), модель МТ-108В;

-лампи – світильника настільного, модель МТ 203В,  для подальшого проведення лабораторних випробувань в  ДП «Укрметртестстандарт» (03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 4), на предмет відповідності продукції вимогам нормативно – правових актів стосовно безпеки для життя, здоров’я та майна споживачів і навколишнього природнього середовища.

 ДП «Укрметртестстандарт», як орган з оцінки відповідності продукції, послуг, систем управління та наукової діяльності провело випробування вищезазначених ламп – світильників та встановило, що зразки продукції не відповідають  вимогам ДСТУ EN 60598-2-4:2002 Світильники.

У термін передбачений законодавством, шляхом перерахування коштів до Державного бюджету суб’єктом господарювання відшкодовано витрати пов’язані з проведенням експертизи у сумі 17 452,00 грн., яка складається з вартості відібраних зразків, затрат на транспортування та витрат пов’язаних з проведенням експертизи.

На підставі розроблених органом ринкового нагляду, сценарних планів ймовірності виникнення ризику встановлено, що продукція становить високий рівень загрози. 

Розповсюджувачу продукції, надано рішення про вжиття  обмежувальних (корегувальних) заходів про заборону надання продукції на ринку, відповідно до постанови КМУ від 26.12.2011 року № 1407 «Про затвердження Методики вжиття  обмежувальних (корегувальних) заходів».

Окрім того, згідно статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» за розповсюдження продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, застосовано штрафну санкцію в розмірі –  5 100,00 гривень, яка своєчасно сплачена суб’єктом господарювання до Державного бюджету.

З метою недопущення на споживчий ринок продукції, яка не відповідає встановленим вимогам нормативно – правових актів та при її використанні за призначенням може становити загрозу здоров’ю споживачів, в подальшому є доцільним збільшити можливості проведення перевірок нехарчової продукції органами ринкового нагляду з відбором зразків продукції на дослідження.