Результати здійснення метрологічного нагляду за перше півріччя 2019 року

Відповідно до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) додержання законодавства у сфері метрології та метрологічної діяльності, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 26.11.2018р. № 964, спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області упродовж першого півріччя 2019 року проведено 14 планових перевірок з метрологічного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства. Порушення метрологічних вимог встановлено у 11-ти суб’єктів господарювання, що складає 78,6 %.

За звітний період проведено 11 позапланових перевірок щодо виконання приписів, які вчасно виконано.

При проведенні перевірок обревізовано 1408 одиниць засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), з яких 36 одиниць, що складає 2,6 % визнано непридатними до застосування.

Відповідно до вимог статті 3 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», перевірки проводились у суб’єктів господарювання за такими видами діяльності:

 – забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян;

– контроль якості та безпечності харчових продуктів і лікарських засобів;

– торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем);

– контроль безпеки умов праці;

– контроль стану навколишнього природного середовища.

ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, за результатами метрологічного нагляду у першому півріччі 2019 року вжиті наступні заходи:

– видано 11 приписів про усунення порушень метрологічних вимог;

– складено 11 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері метрології та метрологічної діяльності

– видано постанов по справі про адміністративне правопорушення на загальну суму 0,561 тис. грн.