Рівень епідемічної небезпеки віднині визначатимуть за трьома показниками

Кабінет Міністрів на засіданні уряду прийняв рішення про спрощення критеріїв визначення карантинних зон, зокрема, встановив три показники, за якими в регіоні встановлюється рівень епідемічної небезпеки.

Раніше рівень загрози визначали за 4 показниками:

– завантаженість ліжок,

-охоплення тестуванням;

– % виявлення

– динаміка зростання кількості випадків.

Наразі, внесеними змінами   два останніх показники об´єднали і тепер рівень загрози (поширення COVID-19) визначатиметься за трьома критеріями: заповненість ліжок у лікарняних закладах, кількість тестувань, , рівень нових захворілих в адміністративно-територіальних одиницях, який вираховується на 100 тисяч населення за 14 днів. 

Середня кількість тестувань як методами ПЛР та ІФА повинна становити не менше ніж 24 тестування на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів. Показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тис. населення не повинен перевищувати базовий рівень захворюваності – 40 випадків на 100 тис. населення.

Відповідно даних, оприлюднених на офіційному сайті Міністерства охорони здоров´я, на сьогодні епідемічна ситуація я в Житомирській області залишається напруженою – відсоток  виявлення  хворих на COVID-19 складає 11,89 при допустимому не більше 10.

Надалі Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийматиме рішення щодо рівнів епідемічної небезпеки кожні 7 днів, рішення про послаблення карантину в регіоні не може бути переглянуто раніше, ніж за 14 днів (в межах інкубаційного періоду коронавірусу).