Робоча скайп-нарада з питань готовності навчально-виховних закладів області до нового 2017-2018 навчального року

IMG_346729 серпня під керівництвом начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області Олександра Шпити відбулась робоча нарада в режимі скайп-зв’язку з керівниками районних управлінь. Основним питанням порядку денного було обговорення інформації про хід підготовки закладів освіти Житомирської області до нового навчального року.

Про результати проведеної роботи в цьому напрямку доповіла Світлана Кончаківська – начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства. В ході доповіді було зазначено, що до участі у комісійних обстеженнях було залучено спеціалістів Держпродспоживслужби усіх районних управлінь. Під час виступу було озвучено детальний аналіз роботи, проведеної спеціалістами служби, акцентуючи особливу увагу на проблемних питаннях та недоліках, які виникли під час комплексних обстежень закладів освіти.

За підсумками роботи відповідних комісій встановлено, що у новому навчальному році планується функціонування 1405 навчальних закладів. Станом на 28.08.2017 року не готові до нового навчального року 27 закладів. Основними причинами такої ситуації є як незавершені ремонтні роботи, так і незадовільне утримання закладів відповідно до санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог – відсутнє забезпечення проточною холодною та гарячою водою, харчоблоки не забезпечені необхідним обладнанням та інвентарем тощо.

Під час доповіді особливої актуальності набуло питання забезпечення навчально-виховних закладів питною водою належної якості.

З метою забезпечення належних санітарно-гігієнічних та безпечних умов перебування дітей у навчально-виховних закладах області керівниками структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби направлено на адресу адміністрацій навчально-виховних закладів та органів місцевого самоврядування доповідні листи, приписи, аналітичні довідки. Проведено низку нарад та семінарів з даного питання.

Підводячи підсумки аналітичних матеріалів та обговорень, начальник Головного управління Олександр Шпита зобов’язав усіх керівників районних управлінь взяти під особистий контроль виконання приписів та пропозицій, направлених на адресу дирекцій навчально-виховних закладів й місцевих органів влади щодо усунення виявлених недоліків до початку навчального року.