Роз’яснювальна робота у Радомишльському , Коростишівському та Любарському районах

На виконання Доручення заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Т.М.Висоцького щодо посилення роз’яснювальної роботи з громадськістю з питань, що відносяться до компетенції Держпродспоживслужби,  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області та його територіальними підрозділами упродовж січня проведено ряд заходів на різну тематику.

Так, 30-31 січня поточного року за ініціативи керівництва Радомишльського, Любарського, Коростишівського районних управлінь, за безпосередньої участі спеціалістів управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС в Житомирській області проведено семінари на тему «Застосування пестицидів для захисту рослин з дотриманням вимог, недопущення отруєння і загибелі бджіл». До участі у семінарах у якості слухацької аудиторії запрошувались  керівники та агрономи сільськогосподарських підприємств та пасічники зазначених районів.

У ході проведення заходу учасників семінару було ознайомлено з переліком  пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Зокрема, детально обговорювались передумови проведення обробки сільськогосподарських культур, необхідність дотримання вимог чинного законодавства,  санітарних регламентів щодо застосування пестицидів. Було розглянуто та проаналізовано  найпоширеніші причини випадків отруєння та загибелі бджіл.

Фахівцями районних державних лікарень ветеринарної медицини  було доведено до уваги присутніх про проведення щорічних  протиепізоотичних заходів на пасіках. Крім того, було надано фахові консультації щодо впливу пестицидів на живі організми, ризики та наслідки інтоксикації, хвороби бджіл. До уваги пасічників було наведено ряд ветеринарно-санітарних вимог, обов’язкових для виконання у галузі бджільництва (отримання ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку, її обстеження та реєстрація як оператора ринку).

Під час доповідей було переглянуто відеоматеріали  про порядок взаємодії аграріїв та бджолярів, презентовано інтернет-ресурс «Грант-експерт» , що дозволить налагодити комунікацію між ними та у подальшому запобігти отруєнню (загибелі) бджолосімей.

          Загалом всі заходи  набули форми відкритого діалогу: представники сільськогосподарських підприємств ділились власним досвідом  проведення ообробок сільськогосподарських культур, пасічники у свою чергу озвучили пов’язані з цим проблемні питання. Було досягнуто ряд домовленостей щодо налагодження взаємодії та комунікаційного зв’язку між сільгоспвиробниками та пасічниками, що дозволить отримати високі врожаї та уникнути отруєнню та загибелі бджіл.