Сектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області прийняв участь у роботі Територіальної комісії по відшкодуванню різниці в тарифах.

priceНа виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15.03.2017р. №53 «Про затвердження типового положення про територіальні комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах», розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації  №143 від 26.04.2017р. «Про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах», Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області включено до складу Територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах.

Протягом травня 2017р., за поданням Територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, на розгляді в Секторі контролю за регульованими цінами знаходились матеріали розрахунків обсягів заборгованості з різниці в тарифах 23 підприємств області, за період діяльності 2009-2015рр., які  надавали послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, а також виробництва, постачання та транспортування теплової енергії для населення, бюджетних установ і організацій.

За результатами проведеної роботи в частині аналізу та перевірки документів, які підтверджують подані підприємствами розрахунки, встановлено поодинокі випадки завищення фактичних витрат на послуги, заниження суми доходів та фактичного нарахування плати споживачам при формуванні обсягів заборгованості з різниці в тарифах (тобто фактичні витрати та доходи не відповідали звітним даним).

Результатом роботи ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області в складі територіальної комісії, є зменшення обсягів бюджетних призначень на суму 2 075 000,00 грн., що  в свою чергу  попередило економічно необґрунтоване покриття різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, а також виробництва, транспортування та постачання теплової енергії для населення, бюджетних установ і організацій.