Семінар для аграріїв та пасічників Романівського району

Сьогодні  за ініціативи керівництва Романівського районного управління, на виконання Доручення заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Т.М.Висоцького щодо посилення роз’яснювальної роботи  з громадськістю з питань, що відносяться до компетенції Держпродспоживслужби,  було проведено семінар на тему «Застосування пестицидів для захисту рослин з дотриманням вимог,недопущення отруєння і загибелі бджіл».

До участі у семінарі були запрошені керівники та агрономи сільськогосподарських підприємств та пасічники Романівського району.

У ході проведення заходу учасників семінару було ознайомлено з переліком  пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Зокрема, детально обговорювались передумови проведення обробки сільськогосподарських культур, необхідність дотримання вимог чинного законодавства,  збереження розмірів санітарно-захисної зони тощо. Керівникам та агрономам сільськогосподарських підприємств району було наголошено про обов’язкову наявність у працівників господарств допусків та посвідчень на право роботи  з пестицидами та агрохімікатами. Крім того, було зазначено на необхідності обов’язкового попереднього інформування пасічників про майбутню хімічну обробку.

До уваги пасічників Романівського району було наведено ряд ветеринарно-санітарних вимог, обов’язкових для виконання у галузі бджільництва , що дозволить уникнути випадків отруєння  (загибелі) бджолосімей під час обробки сільськогосподарських культур засобами захисту. Спеціалістами Романівського районного управління було надано детальні роз’яснення щодо процедури оформлення санітарного паспорту пасіки та щодо реєстрації її як оператора ринку. Зокрема, акцентовано увагу на вжитті першочергових заходів з боку пасічників у випадку отруєння бджіл.

 У ході семінару було розповсюджено спеціальні пам’ятки для сільгоспвиробників та бджолярів, розроблені спеціалістами управління фіто санітарної безпеки  ГУ ДПСС в Житомирській області.Захід носив інформаційно-консультативний характер.