Семінар-нарада в Малинському районі з питань щодо недопущення виникнення африканської чуми свиней

P107001928 березня 2017 року  в приміщенні Малинської райдержадміністрації  було проведено нараду-семінар з питань щодо недопущення виникнення африканської чуми свиней та проведення оперативних заходів в разі підтвердження діагностики .

         Проводив нараду  в.о.начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії  ГУ ДПСС в Житомирській області Міщенко М.Д. , запрошені  представники  управління  агропромислового  розвитку  Житомирської ОДА та Малинської РДА,  Житомирського  національного  агроекологічного університету, обласної   державної лікарні  вет.медицини,  Житомирської регіональної лабораторії вет.медицини , фахівці управлінь Держпродспоживслужби в Малинському, Радомишльському, Брусилівському районах, фахівці Малинської, Радомишльської, Брусилівської районних державних лікарень ветеринарної медицини, ветеринарні фахівці сільськогосподарських підприємств.

 Професор  ЖНАЕУ Галатюк О.Є.  за допомогою слайдів ознайомив присутніх з етіолого-епізоотичними процесами  африканської чуми свиней, патогенезом та циркуляцією  збудника. Окрему  увагу було приділено нодулярному (вузликовому)  дерматиту  ВРХ  : клінічні ознаки, діагностика та профілактика, основні заходи боротьби тощо.IMG_3996

В.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії  Головного управління  Держпродспоживслужби  в своїй доповіді  стисло виклав ситуацію щодо африканської чуми свиней в Україні та  в Житомирській області. Нагадав присутнім про випадок виникнення  захворювання на АЧС  в Житомирському районі (ФОП Слідзевський) та презентував фото з заходами , які були проведені в неблагополучному пункті. Крім того, доповідач довів присутнім  епізоотичну ситуацію в області по іншим інфекційним хворобам тварин. Провів аналіз виконання плану протиепізоотичних заходів.

З диференційною діагностикою африканської чуми свиней та дотриманням необхідних мір безпеки при відборі  пат.- та біоматеріалу від свиней ознайомила завідувач патоморфологічним відділом Житомирської РДЛВМ  – Шлапак Р.Д.

P1070048В.о. начальника управління Держпродспоживслужби Малинському районі Гвоздецький В.Ф. доповів про епізоотичну ситуацію в районі та  прозвітував про роботу управління . Ветеринарні фахівці територіальних управлінь, лікарень, лабораторій відпрацьовували  практичні навички з проведення оперативних заходів у разі виникнення АЧС. Було наглядно продемонстровано  роботу ветеринарно-поліцейського поста.P1070075