Семінар-навчання в Олевському районі на тему: «Недопущення виникнення африканської чуми свиней та проведення оперативних заходів в разі підтвердження діагнозу, профілактики та заходів боротьби з нодулярним дерматитом та грипом птиці»

DSC_057320 червня 2017 року на базі управління Держпродспоживслужби в Олевському районі відбувся семінар-навчання на тему: «Недопущення виникнення африканської чуми свиней та проведення оперативних заходів в разі підтвердження діагнозу, профілактики та заходів боротьби з нодулярним дерматитом та грипом птиці», у якому прийняли участь представники головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації, Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирської філії ДП «АІРТ», ветеринарні спеціалісти управлінь Держпродспоживслужби та районних державних лікарень Олевського, Ємільчинського, Овруцького, Народицького районів.

DSC_0571Участь у семінарі також взяли голова Олевської районної ради Троц Віктор Миколайович та заступник голови об’єднаної територіальної громади Колбасюк Василь Васильович.

В ході семінару виступили:

– заступник начальника управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА Коверене А.В. з доповіддю про стан ведення свинарства в сільськогосподарських підприємствах області. Програма заміщення утримання свиней в мало товарних господарствах на інші види тварин як альтернатива у боротьбі з АЧС;

– директор Житомирської філії ДП «АІРТ» Луцько С.М. доповів про роботу з реєстром сільськогосподарських тварин, правильність проведення ідентифікації та реєстрації тварин;

DSC_0575– доктор ветеринарних наук, професор ЖНАЕУ Галатюк О.Є. з інформацією про етіолого-епізоотичні процеси, патогенез при африканській чумі свиней, циркуляцію збудника АЧС в природі, проблеми імунізації свиней, окрім того були підняті питання нодулярного дерматиту (клінічні ознаки, діагностика та заходи боротьби) та грипу птиці;

– в.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Міщенко М.Д., який висвітлив питання епізоотичної ситуації щодо АЧС в Україні та області; заходи, що проводяться Держпродспоживслужбою області по недопущенню проникнення збудника африканської чуми на територію Житомирської області, окрім того підняв питання виконання планів протиепізоотичних заходів за І квартал 2017 року та завдання на ІІ квартал 2017 року.

DSC_0586В ході практичної частини семінару відбулося відпрацювання практичних навичок з проведення оперативних заходів при захворюванні на АЧС на території Олевської районної державної лікарні ветеринарної медицини, в ході якого було відтворено оголошення неблагополучного пункту по АЧС, визначено межі зони захисту та зони спостереження (нагляду). Окрім того був змодельований неблагополучний пункт, де встановили шлагбаум, дезбар’єр, обмежувальні та заборонювальні знаки.

DSC_0587Також була змодельована робота чотирьох підрозділів: охоронно-карантинного (забезпечує контроль в’їзду та виїзду транспортних засобів, перевірку на наявність ручної поклажі, продукції тваринного походження, які можуть містити фактори передачі АЧС, проводить облік та дезінфекцію транспортних засобів), епізоотичного (проводить епізоотичні розслідування епізоотичних вогнищ, облік свинопоголів’я на території неблагополучного пункту, здійснює дезінфекцію та дератизацію в господарствах, дезінфекцію спецодягу), матеріально-технічного (забезпечує дезінфекційну техніку, автотранспорт в технічно справному стані, зберігання та раціональне використання паливно-мастильних матеріалів, забезпечувати необхідні умови для осіб задіяних у чергуванні на карантинних постах) та діагностичного (проводить патолого-анатомічний розтин трупів свиней, відбір патматеріалу, пакування та транспортування його для дослідження на АЧС).