Семінар-навчання з профілактики грипу птиці

В області тривають заходи превентивного характеру щодо недопущення занесення та поширення збудника високопатогенного грипу птиці на території Житомирщини.

Так, 29 січня керівництвом Житомирського міського та районного управлінь ГУ ДПСС в Житомирській області ініційовано проведення спільного семінару-навчання щодо профілактики грипу птиці. До участі у заході долучились спеціалісти Житомирської міської та районної  державних лікарень ветеринарної медицини та представник Житомирської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. Крім того, на захід були запрошені керівники птахогосподарств та представники ОТГ.

Відкрив захід керівник Житомирського районного управління ГУ ДПСС в Житомирській області Борис Гущин, який поінформував присутніх про епізоотичну ситуацію з високопатогенного грипу птиці, яка склалася на сьогодні в Україні, Європі та  у світі в цілому.

Начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Геннадій Журавель за допомогою мультимедійного відтворення детально ознайомив учасників семінару-навчання з етіологією зазначеного захворювання. Також було проведено роз’яснення щодо плану першочергових дій при підозрі виявлення захворювання на грип птиці.

Завідувач протиепізоотичним відділом Житомирської районної державної лікарні ветеринарної медицини Ірина Міщенко надала стислий аналіз проведення профілактичних заходів установою  у 2019 році та план заходів відповідно до Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці затвердженої Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 17.10.2011 № 547.

В.о. начальника Житомирської міської державної лікарні ветеринарної медицини, Олександр Терещук акцентував увагу присутніх на основних заходах, спрямованих на недопущення занесення збудника на територію м. Житомира та Житомирського району через інфіковану продукцію птахівництва із неблагополучних територій.

Наприкінці семінару завідувач відділу Житомирської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Раїса Шлапак провела практичне заняття з патологоморфологічної діагностики пташиного грипу.