Передноворічний період – найпривабливіший для роздрібних магазинів. В цей час споживачі намагаються забути про проблеми та накрити багатий святковий стіл, своїм рідним і близьким подарувати гарні подарунки. На позитивних емоціях і заробляє роздріб. Традиційно за грудень продається вдвічі більше товарів порівняно з іншим середньостатистичним місяцем
Цей рік став непростим для продовольчого і непродовольчого роздробу, – кілька хвиль девальвації, падіння рівня життя населення позначилося на продажах.
Зараз ціна відіграє найважливішу роль для споживачів. Багато з них навіть менше уваги звертають на якість продукції. Зауважимо, що необхідно звертати особливу увагу на дату виготовлення та на цілісність пакування.
У списку товарів, які небезпечно купувати перед Новим роком, виявилися також смартфони. Їх небезпечно купувати через сумнівну контрабанду. При виборі гаджета звертайте увагу на сертифікат і ліцензію, і обов’язково на гарантію, яка повинна бути не менше 12 місяців. І ні яких документів китайською мовою. Небезпечно купувати парфумерію через можливість підробки. За парфумами краще ходити в спеціалізовані магазини, з хорошою репутацією, які вже тривалий час працюють в одному місці. Крім того, туалетна вода має термін придатності до 3 років. Все, що зберігалося більше, – загрожує алергічною реакцією .
Держпродспоживслужба відстоювала права споживачів та контролювала упродовж 2020року, зокрема, якість і непродовольчих товарів,які в грудні теж масово підуть з полиць на подарунки.Непродовольчі товари мають відповідати вимогам Технічних регламентів. Ось як, зокрема , іграшки – Технічному регламенту безпечності іграшок.Необхідно звертати увагу і ретельно читати маркування.Відсутність повної відповідної інформації на виробі може цілком означати сумнівність походження товару та небезпечність.
Так ,Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області перевірялись різні товари:
-іграшки дитячі різні;
-дитяче взуття та одяг;
-миючі засоби(порошки,гелі,відбілювачі,дезінфікатори тощо);
-канцтовари(олівці,ручки) ;
– електропобутова техніка (електрочайники,тепловентилятори,праски,щітки ,блендери,дроти і лампи тощо);
-електроінструменти (дрелі,болгарки,шліфмашини,пили,насоси тощо)
.
За результатами оглядів та досліджень тих чи інших товарів встановлено :
– товари надійшли до продажу без необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації та відсутня інформація про дату виготовлення;
– термін придатності минув;
– відсутність документу, що має супроводжувати товар;
– відсутність найменування та адреса виробника, імпортера чи зареєстрованої торговельної марки;
– не зазначено номер партії, серійний номер або інший елемент, який дає змогу ідентифікувати продукцію ;
-відсутня інструкція та інформація щодо безпечності;
– не має попереджень, що визначають вік користувачів та наведене попередження не відповідає вимогам мовного закону ;
-не має зображення знака відповідності технічним регламентам тощо.
За результатами проведених досліджень окремі зразки продукції не відповідали вимогам наприклад,Технічному регламенту мийних засобів за оцінюванням споживчого маркування продукції.
Потрібно зберігати чек, а також не купувати товари без нього, адже з чеком навіть в разі виявлення прострочки або недоліків вдома, можна буде повернути продукт і вимагати свої гроші назад.