Що необхідно знати купуючи товари у переддень різдвяних та новорічних свят .

Онлайн-покупки та "свято вдома": що і як купуватимуть під час пандемії до  Нового року | Новини

Передноворічний період – найпривабливіший для роздрібних магазинів. В цей час споживачі намагаються забути про проблеми та накрити багатий святковий стіл, своїм рідним і близьким подарувати гарні подарунки. На позитивних емоціях і заробляє роздріб. Традиційно за грудень продається вдвічі більше товарів порівняно з іншим середньостатистичним місяцем

 Цей рік став непростим для продовольчого і непродовольчого роздробу, – кілька хвиль девальвації, падіння рівня життя населення позначилося на продажах.

 Зараз ціна відіграє найважливішу роль для споживачів. Багато з них навіть менше уваги звертають на якість продукції. Зауважимо, що необхідно звертати особливу увагу на дату виготовлення та на цілісність пакування.  

 У списку товарів, які небезпечно купувати перед Новим роком, виявилися також смартфони. Їх небезпечно купувати через сумнівну контрабанду. При виборі гаджета звертайте увагу на сертифікат і ліцензію, і обов’язково на гарантію, яка повинна бути не менше 12 місяців. І ні яких документів китайською мовою. Небезпечно купувати парфумерію через можливість підробки. За парфумами краще ходити в спеціалізовані магазини, з хорошою репутацією, які вже тривалий час працюють в одному місці. Крім того,  туалетна вода має термін придатності до 3 років. Все, що зберігалося більше, –  загрожує алергічною реакцією .

 Держпродспоживслужба відстоювала права споживачів та контролювала упродовж  2020року, зокрема,  якість і непродовольчих товарів,які в грудні теж масово підуть з полиць на подарунки.Непродовольчі товари мають відповідати вимогам Технічних регламентів. Ось як,  зокрема , іграшки – Технічному регламенту безпечності іграшок.Необхідно звертати увагу і ретельно читати маркування.Відсутність повної відповідної інформації на виробі може цілком означати сумнівність походження товару та небезпечність.

 Так ,Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області перевірялись різні товари:

-іграшки дитячі різні;

-дитяче взуття та одяг;

 -миючі засоби(порошки,гелі,відбілювачі,дезінфікатори тощо);

-канцтовари(олівці,ручки) ;

– електропобутова техніка (електрочайники,тепловентилятори,праски,щітки ,блендери,дроти і лампи тощо);

-електроінструменти (дрелі,болгарки,шліфмашини,пили,насоси тощо)

.    

 За результатами оглядів та досліджень  тих  чи інших  товарів встановлено :

– товари надійшли до продажу без необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації та відсутня інформація про дату виготовлення;

– термін придатності минув;

– відсутність документу, що має супроводжувати товар;

– відсутність найменування та адреса виробника, імпортера чи зареєстрованої торговельної марки;

– не зазначено номер партії, серійний номер або інший елемент, який дає змогу ідентифікувати продукцію ;

-відсутня інструкція та інформація щодо безпечності;

– не має попереджень, що визначають вік користувачів та наведене попередження не відповідає вимогам мовного закону  ;  

 -не  має  зображення   знака відповідності технічним регламентам тощо.

 За результатами проведених досліджень окремі зразки продукції не відповідали вимогам  наприклад,Технічному регламенту мийних засобів за оцінюванням споживчого маркування продукції.

Потрібно зберігати чек, а також не купувати товари без нього, адже з чеком навіть в разі виявлення прострочки або недоліків  вдома, можна буде повернути продукт і вимагати свої гроші назад.