Щодо впровадження системи НАССР

20 вересня 2019 року настала кінцева дата, коли система безпечності харчової продукції НАССР (міжнародно визнаний метод виявлення та управління ризиками, пов’язаними із безпечністю харчових продуктів) має бути впроваджена на всіх закладах громадського харчування та роздрібної торгівлі харчовими продуктами. Це стосується й малих потужностей, діяльність яких так або інакше пов’язана з харчовими продуктами.

Система НАССР (англ. HACCP — Hazard Analysis and Critical Control Points), яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів, є одним із надійних засобів захисту споживачів харчових продуктів. Вона гарантує безпечність продукції на повному шляху харчового ланцюжка та надає змогу виявити усі критичні точки, які можуть вплинути на безпечність кінцевого продукту, усунути шкідливі фактори та контролювати повний процес виробництва. Система НАССР є обов’язком в рамках законодавства більшості цивілізованих країн, таких як: країни Євросоюзу, США, Канада, Японія, Нова Зеландія та інші.

В Україні поетапний обов’язковий перехід на цю систему тривав три роки. Та вже після 20 вересня інспектори Держпродспоживслужби перевірятимуть впровадження системи НАССР відповідно до акту, який затверджений наказом № 446 від 08.08.19р., що діє з 13.09.2019р.

Ознайомитись з визначеним переліком питань можна за посиланням

Згідно постанови № 896, що передбачає збільшення кратності перевірок та проведення аудитів з НАССР, ті заклади, що були перевірені впродовж 2019 року та мали приписи за значні порушення, автоматично отримають більш високий ступінь ризику.

Кожному українському оператору необхідно зрозуміти, що наявність на підприємстві діючої системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР — це надійне підтвердження того, що виробник забезпечує всі умови, які гарантують стабільний випуск якісної і безпечної продукції.