Спалах вірусного гепатиту А, що виник в дитячому навчальному закладі Ємільчинського району

Серед вихованців дитячого навчального закладу №3 «Веселка» смт.Ємільчине зареєстровано спалах вірусного гепатиту А. Захворіло 4 дітей, троє з них знаходяться на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Ємільчинської центральної районної лікарні з діагнозом «вірусний гепатит А», одна дитина лікується вдома. Перебіг захворювання у хворих легкої та середньої ступені важкості.

         З метою локалізації та ліквідації спалаху Держпродспоживслужба Ємільчинського району сумісно з міжрайонним відділом ДУ «Житомирський лабораторний центр МОЗ України» проводить комплекс протиепідемічних заходів. Для лабораторних досліджень в ДНЗ відібрано зразки питної води, взято гігієнічні змиви з об’єктів довкілля, обстежені контактні діти та персонал закладу.  Проведена заключна та організована поточна дезінфекція, за контактними встановлено медичне спостереження, проводиться роз’яснювальна робота серед вихованців та персоналу закладу.

        Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження у вогнищі тривають. Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та ДУ «Житомирський лабораторний центр МОЗ України».