Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області у складі робочих груп опрацьовують матеріали розрахунків тарифів чотирьох теплопостачальних підприємств області.

Державне регулювання тарифів,  шляхом обмеження обрахування споживача та необґрунтованої прибутковості підприємств, в першу чергу направлене на забезпечення врівноваження тарифної політики та ґрунтується на захисті інтересів споживача, так і надавача послуг.

В цілому якісне формування тарифів є запорукою фінансової окупності підприємства. Зниження тарифів у свою чергу дозволяє утримувати та розширювати долю підприємства на ринку  за рахунок збільшення обсягів збуту послуг. Підвищення, як правило проходить або в рамках звичайного інфляційного процесу, що ставить за мету збереження доходності або слідом  за проявом монополізму на ринку  послуг.

На сьогодні одним з пріоритетних  питань   у сфері комунальних послуг є готовність теплопостачальних підприємств до опалювального сезону 2020-2021 років. В практичній діяльності теплопостачальні підприємства мають звернути увагу щодо:

– нових підходів до надання послуг та формування тарифів

– перегляду діючих тарифів, шляхом формування нових тарифів на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії (та гарячої води) з урахуванням зниженої ціни на природний газ, тощо.

Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, з ініціативи органів місцевого самоврядування, на сьогодні залучено до складу 4 робочих груп в районах області, з питань вивчення планових розрахунків тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії та послуги з постачання теплової енергії.

В межах норм чинного законодавства щодо державного нагляду у сфері державних регульованих цін/тарифів Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області досліджує питання дотримання суб’єктами господарювання діючих механізмів та Порядків формування тарифів, з метою забезпечення встановлення та застосування  тарифів на рівні економічно обґрунтованих витрат, тим самим сприяє вдосконаленню механізму щодо формування та контролю тарифів.