Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області виявлено застосування економічно – необґрунтованих тарифів

ррНа адресу ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області з письмовою заявою звернувся споживач з питанням правильності  формування та застосування тарифів на послуги централізованого водопостачання, водовідведення та вивезення твердих побутових відходів.

За обґрунтованим зверненням фізичної особи  про порушення суб’єктом господарювання її законних прав, за погодженням Державної регуляторної служби, спеціалістами сектору контролю за регульованими цінами ГУ ДПСС в Житомирській області організовано та проведено позаплановий захід (перевірку) державного нагляду (контролю).

За результатами проведеної перевірки встановлено недотримання суб’єктом господарювання норм чинного законодавства при формуванні та застосуванні тарифів на комунальні послуги, що призвело до завищення  вартості послуг:

–  централізованого водопостачання на 3,38грн за куб.м.

–  централізованого водовідведення на 3,48грн за куб.м.

– з вивезення твердих побутових відходів на 7,23 грн. за куб.м.

За результатом перевірки  суб’єкту надано припис про усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін,  тим самим зобов’язано провести перерахунки споживачам щодо повернення зайво нарахованої плати.  Поряд  з тим, інформовано орган місцевого самоврядування про стан діючих тарифів на комунальні послуги та  УПСЗН про зменшення бюджетного фінансування по відшкодуванню пільг і субсидій.

Результатом виконання припису ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області є приведення суб’єктом господарювання рівня діючих тарифів до вимог законодавства, а також повернення заявнику та всім споживачам комунальних послуг кошти в сумі 68,6 тис.грн. ( з них за послугу водопостачання 23,2 тис.грн, водовідведення – 32,0 тис.грн, вивезення ТПВ – 13,4 тис.грн.), що забезпечило попередження обрахування споживачів у розрахунку на рік на суму 274,3 тис.грн.