Стрімке зростання показників захворюваності населення на COVID-19 спонукало до прийняття нових Урядових рішень

Епідситуація щодо захворюваності населення України на COVID-19 щодня ускладнюється. Послаблення карантинних обмежень у більшості регіонів на сьогодні вбачається неможливим. Уряд та інші компетентні органи вживають термінових заходів щодо стримування поширення коронавірусної інфекції. На даному етапі нових карантинних обмежень не застосовуватиметься. Однак, аналізуючи ситуацію щодо виконання протиепідемічних вимог як суб’єктами господарювання, так і громадянами, вбачається термінова необхідність посилення контролю стану виконання карантинних заходів.

Протоколом позачергового засідання Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 13 червня 2020 року повноваження щодо контролю виконання протиепідемічних вимог, регламентованих актами Головного державного санітарного лікаря України, надано Держпродспоживслужбі разом з Національною поліцією в межах компетенції.

Віднині контроль виконання протиепідемічних вимог забезпечуватиметься шляхом здійснення заходів державного нагляду (контролю) спеціалістами Держпродспоживслужби. Пріоритетними об’єктами нагляду при цьому визначено об’єкти торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, агропродовольчі ринки, заклади громадського харчування тощо.

З метою поширення актуальної інформації щодо здійснених заходів та можливих ризиків, на які усі ми як споживачі можемо наразитися через недотримання протиепідемічних вимог, широко залучатимуться представники масової інформації.

Ініціатива посилення контролю дотримання карантинних обмежень не завжди схвально оцінюється представниками бізнесу та громадянами. Однак на сьогодні це необхідний крок, що застосовується з метою збереження не лише здоров’я, а й життя наших громадян.

В умовах існуючої епідситуації кожен з нас не має права зволікати заходами безпеки. Легковажне ставлення до простих речей: дотримання соціальної дистанції, користування масками та антисептиками – може призвести до сумних наслідків.