Типи зерносховищ

На сьогоднішній день тільки деякі господарства модернізують свої зерносховища, однак абсолютна більшість надає перевагу побудові їх наново. Галузь виробництва зернонакопичувачів і елеваторів в в Україні досить розвинена, і при бажанні будь-який орендатор або фермер завжди знайде вітчизняного виробника, готового обладнати зерносховище в своєму або сусідньому регіоні.

До сучасних зерносховищ висуваються досить високі вимоги. Вони повинні бути місткими, здатними розмістити не тільки новий урожай, але і залишки зернових минулорічних зборів. До того ж, зерносховища повинні легко витримувати вагове навантаження, бути пожежовибухобезпечними. 

   Крім того, зернові всередині сховища не повинні змішуватися, а також в зерносховищі не допускається розвиток шкідників хлібних запасів.
   Окремим пунктом при експлуатації зерносховищ стоять умови їх використання в період спостереження за зерном і при його обробці, а також механізація прийому та відпуску зерна, зважування, очищення, сушіння, вентилювання, знезараження та інших операцій.

Виходячи з описаних характеристик, зерносховища підрозділяють на два основні типи: підлогові і бункерні. 1                                                                                                          

Підлоговий тип зерносховищ використовують під великі маси однорідного зерна, що зберігається на підлозі приміщення. Підлоги в спорудах можуть бути горизонтальними або виконані з нахилом і заглибленням. У таких сховищах встановлюються спеціальні механізми завантаження/вивантаження зерна.

Бункерний тип зерносховища прекрасно підходить для зерна різних культур і сортів, що зберігаються невеликими партіями. Таке сховище являє собою склад з бункерами, які мають похиле або конусне днище, або підлоговий склад, площа якого поділена на відсіки за допомогою перегородок.22

  Зерносховища ідеально пристосовані для роботи в складі елеваторів будь-якої конфігурації та об’єму зберігання, з повною механізацією навантажувально-розвантажувальних робіт, займають малу площу. Будова зерносховища передбачає регулярну подачу повітря працюючим вентилятором по вентиляційних каналах. Атмосферне повітря подається знизу через перфорований настил, проходить зернову масу і виходить назовні.