У річці Тетерів зафіксовано масову загибель риби.

риба1Протягом останніх років відпочинок на берегах річок Житомирської області супроводжується виявленням великої кількості мертвої риби. Один з останніх випадків відмічено в кінці липня місяця на річці Тетерів в районі паперової фабрики. Даний випадок не поодинокий, масовий мор риби відмічався в ріках Гуйва, Случ та інших  як у цьому, так і в 2016 та 2015 роках з червня по липень. Тобто, влітку, коли найбільше відпочиваючих.

          До Житомирської  регіональної  державної  лабораторії Держпродспоживслужби інспекторами служби з рибоохорони неодноразово за період 2015 – 2017 рр. доставлялась мертва риба та зразки води з водойм, де спостерігалась загибель риби.

       Спеціалісти лабораторії після дослідження даних зразків прийшли до висновку, що загибель сталася від задухи (асфіксії), тобто браку кисню розчиненого у воді.  Риба, як і всі водні та сухопутні істоти, повинна дихати.

     За нормальних кліматичних та природних умов у воді наявна достатня кількість для нормального розвитку та функціонування усіх організмів, які населяють водойму. Проте, кілька останніх років протягом літніх місяців надзвичайно спекотна погода, недостатня кількість дощів. За таких умов проходить надзвичайно швидкий розвиток одноклітинних водоростей, які за нормальних умов є харчем для зоопланктону (рачки дафнії та циклопи), який у свою чергу з’їдається рибами. При надто бурхливому розвитку цих синьо-зелених і зелених водоростей спостерігається так зване “цвітіння води”. Дані організми швидко і багато розвиваються, їх не встигають споживати вищі організми. Надлишок їх гине і гниє у водоймі, зв’язуючи при цьому розчинений кисень. Недостатній рівень атмосферних опадів спричинюють обміління водойм без притоку свіжої збагаченої киснем води, що в свою чергу погіршує становище.

           За дефіциту кисню риба збирається у зграї в поверхневому щарі води, заковтує повітря. Зябра хворих риб білуваті, набряклі. Риба стає млявою, погано поїдає корм. Ослабла риба зноситься вітром до берегів, де і гине.

          Задуха спостерігаються повсюдно в господарствах і водоймах, по всій Україні. Особливо останні 3 – 4 роки. Такі явища спостерігались і в минулому, наприклад: з 1960 по 1980 роки майже щорічно спостерігалась масова загибель риби в водоймах Житомирської, Київської та Черкаської областей.риб