У Ємільчинському,Чуднівському,Овруцькому, Лугинському та Малинському районах надають роз’яснення аграріям та бджолярам

Cпеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та районних управлінь організовано і проведено ряд заходів, спрямованих на налагодження  співпраці та взаємодії  між  органами місцевого самоврядування , сільгоспвиробниками та пасічниками, що в подальшому дозволить значно мінімізувати ризики отруєння (загибелі) бджіл. 20-21 лютого керівництвом та спеціалістами Ємільчинського, Чуднівського, Малинського, Лугинського та Овруцького районів проведено семінарські заняття, засідання круглих столів та зустрічей, де обговорювалась тематика безпечного використання пестицидів і засобів захисту рослин та запобігання випадків отруєння бджіл. До участі у заходах крім аграріїв та пасічників  активно долучалось керівництво райдержадміністрацій, представники ОТГ тощо.

          У ході проведених семінарських занять, засідань та зустрічей на обговорення виносились  наступні питання :

  • Порядок застосування засобів захисту рослин, перелік офіційно дозволених для застосування пестицидів, інсектицидів та агрохімікатів, передумови для проведення обробітку сільгоспкультур;
  • Процедура  реєстрації та паспортизації пасік;
  • Покроковий алгоритм дій у випадку отруєння бджіл.

Загалом заходи відбулися у форматі тристороннього відкритого діалогу: учасники ділилися власним досвідом, обговорювали проблематику та спільно визначали шляхи її вирішення.

На меті організованих та проведених Держпродспоживслужбою заходів стоїть не лише інформування про необхідність дотримання вимог законодавства у сферах фітосанітарної безпеки та бджільництва, але і досягнення домовленостей між пасічниками та аграріями в частині комунікаційного зв’язку, взаємоповаги та взаєморозуміння, що в майбутньому сприятиме розвитку  обох галузей в Житомирській області.