У Житомирській області зареєстровано випадок АЧС

achs_4Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, 10.12.2016р. надійшло повідомлення в.о. начальника управління Держпродспожив-служби в Житомирському районі від представника свиноферми-консультанта ФОП Слідзевського С.В. про загибель 25 голів свиней в господарстві ФОП Слідзевський С.В. с. Рудня-Городище Житомирського району Житомирської області розташованого на відстані 300 м від житлових будинків.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області організовано групу з виїздом на місце, відібрано проби та направлено в Державний науково-дослідний  інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ).

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 10.12.2016 встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 008160п.м./16 від 10.12.2016р.).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 11.12.2016 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Житомирській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.