У Житомирському та Ружинському районах позачергові засідання комісій з питань ТЕБ та НС

 У Ружинському та Житомирському районах відбулись позачергові засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при райдержадміністраціях за участі начальників Житомирського та Ружинського районних управлінь ГУ ДПСС в Житомирській області.

У ході засідань розглядали питання виконання запобіжних заходів в умовах встановленого режиму надзвичайної ситуації, що пов’язана зі спалахом гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Зокрема, йшлося  про можливе встановлення (за необхідності) блокпостів на підпорядкованих територіях та підготовку необхідних ресурсів.

За результатами позачергових засідань вирішено посилити запобіжні заходи невідкладного реагування органами місцевого самоврядування на спалах COVID-19 для захисту життя та здоров’я громадян і продовжити дотримання раніше визначених заходів. Крім того, прийнято рішення залучити штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, та аварійно-рятувальні служби.

Зокрема, у Житомирському районі, де є лабораторно підтверджений випадок захворювання на коронавірусну інфекцію, було напрацьовано алгоритм дій та першочергових завдань, спрямованих на протидію поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. За результатами  позачергових засідань було вирішено :

– уточнити перелік сил та засобів, які можуть бути залучені до проведення протиепідемічних заходів та забезпечити їх готовність до виконання завдань;

– продовжити проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо правил запобігання зараженню інфекцією;

– максимально обмежити пересування між населеними пунктами, а також пересування у громадських місцях;

– заборонити масові святкування релігійних свят, зокрема, Великодня та поминальних днів, провести роз’яснювальну роботу щодо цього із священнослужителями .