Участь у черговій онлайн-нараді

Про ситуацію щодо збільшення  надходження нотифікацій відповідно до листа Державної митної Служби України йшлося сьогодні під час чергової онлайн-наради з керівниками територіальних органів Держпродспоживслужби під головуванням  Владислави Магалецької. Аналіз ситуації, що склалася свідчить про факти  проведення процедури митного контролю без участі спеціалістів Держпродспоживслужби за напрямками фітосанітарної безпеки і безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини.

Окремо увагу було приділено питанню погодження уніфікованої форми акту (додаток 6) щодо здійснення заходів державного нагляду у сфері контролю за дотриманням санітарного законодавства в освітніх закладах. Наразі форма адаптована до вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та знаходиться на стадії  узгодження МОЗ України.

Цього разу до участі у нараді долучилась координатор компоненту «Молочний сектор» швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» Ірина Висоцька, яка поінформувала учасників наради про реалізацію пілотного проекту  «Програма контролю сирого молока». Так, акцентувано увагу на системах перевірок та моніторингу сирого молока, зокрема, на проєвропейській моделі контролю з боку виробника та запровадження ІТ-платформи «Молочний модуль». На завершення було зазначено на необхідності проведення широкої інформаційної кампанії для підвищення рівня обізнаності  про безпечність сирого молока та максимального залучення лабораторій Депржпродспоживслужби до програми контролю сирого молока за умови наявності відповідної акредитації та уповноважень.