Участь у черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

77_19_110 квітня в прес-центрі Житомирської облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олексія Ясюнецького відбулось чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 
        Від Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області участь у засіданні комісії взяла начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області  Світлана Кончаківська. 
        На порядок денний винесені питання підготовки населених пунктів та об’єктів області, лісогосподарських й торфопереробних підприємств до функціонування під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду; організації забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в літній період  поточного року.

У ході своєї доповіді Світлана Кончаківська проаналізувала  санітарно-епідемічну ситуацію в області .Так, з початку 2019 року на Житомирщині зареєстровано  1 спалах гострої кишкової інфекції, внаслідок якого постраждало 12 дітей  ( у минулому році  було зареєстровано 3 спалахи інфекцій кишкової групи з кількістю постраждалих -18 осіб). Як зауважила доповідач ,- важливим фактором у виникненні та розповсюдженні інфекційних хвороб є неналежна якість питної води населення .Зокрема, якість води з джерел централізованого водопостачання  погіршується як за мікробіологічними так і за фізико-хімічними показниками (Любарський, Черняхівський, Народицький, Овруцький , Радомишльський райони).77_19_2

Крім того, актуальним для забезпечення стабільної санепідситуації є стан знешкодження, утилізації  рідких та твердих відходів. Особливо гостро постає ця проблема в невеликих  населених пунктах області, де технологічне обладнання очисних споруд каналізації не працює зовсім, або потребує  оновлення.

На завершення доповідач дода ла про важливість дотримання вимог чинного законодавства у навчально-виховних закладах  та забезпечення на належному рівні організації підготовки та проведення відпочинку та оздоровлення дітей для збереження стабільної санітарно-епідемічної ситуації  в області.
        В ході засідання узгоджено заходи щодо підготовки населених пунктів та об’єктів області до функціонування під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду; затверджено склад обласного оперативного штабу для координації дій з організації виконання заходів протидії пожежам у природних екосистемах області. 
        Окрім цього, учасники зібрання затвердили Регламент взаємодії з ліквідації надзвичайних подій (ситуацій), пов’язаних із випадками виявлення, застосування небезпечних хімічних речовин та визначили пріоритетні завдання .