Участь у нараді департаменту агропромислового розвитку та економічної політики

DSCN515015 лютого в Житомирській облдержадміністрації  за ініціативи департаменту агропромислового розвитку та економічної політики відбулась нарада з обговорення питань недопущення отруєння бджіл пестицидами та агрохімікатами під головуванням в.о. директора департаменту Віктора Градівського.

Житомирщина входить у трійку областей – лідерів за кількістю бджолосімей, але останнім часом гостро постає проблема щодо потрави (загибелі) бджолосімей у результаті  обробки  сільськогосподарських угідь отрутохімікатами та пестицидами .

До обговорення проблематики порушеного питання були запрошені пасічники області, представники відділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники сільськогосподарських підприємств та громадських організацій.

             Від Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області до участі у нараді долучився перший заступник начальника управління  – Ігор Волківський.DSCN5278

                В своїй доповіді за допомогою мультимедійного відтворення він висвітлив  класифікацію хвороб бджолосімей та основні заходи з їх ліквідації. Друга частина доповіді були присвячена вивченню  порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку та основних вимог щодо експорту продукції бджолярства  до країн ЄС з метою донесення  присутнім інформації про необхідність легалізації пасічників Житомирщини.

Зокрема , у ході наради розглядався законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва з метою внесення необхідних пропозицій. На обговорення виносились питання щодо заборони використання високотоксичних пестицидів, які вже заборонені в країнах Європейського Союзу, відновлення посиленого державного контролю з боку Держпродспоживслужби за використанням отрутохімікатів та пестицидів, рекомендації аграріям Житомирської області використовувати безпечні засоби захисту рослин, які не завдаватимуть шкоди навколишньому середовищу та не викликатимуть потраву (загибель) бджолосімей.DSCN5140DSCN5159