Участь у нараді щодо реалізації принципу “єдиного вікна”

 

15 березня у приміщенні Житомирської митниці ДФС відбулась нарада за підсумками застосування у повному обсязі  принципу «єдиного вікна» за лютий 2018 року. У нараді взяли участь представники ГУ ДПСС в Житомирській області: начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства – Світлана Кончаківська та начальник відділу фітосанітарних заходів на кордоні – Ніна Чупахіна.

Так, з 1 лютого 2018 року запроваджено повноцінне функціонування принципу «єдиного вікна». За період з 1 по 28 лютого поточного року Житомирською митницею ДФС за принципом «єдиного вікна» оформлено 97% митних декларацій, решта 3% – відповідно до вимог постанови КабінетуМіністрівУкраїнивід 31 січня 2018 року № 44.

Запровадження принципу “єдиноговікна” значно спростило митні процедури, зменшило час на їх проведення. За результатами аналізу функціонування принципу «єдиного вікна» можна відзначити, що використання цієї системи стає основним способом спілкування підприємств з контролюючими органами та митницею. І при цьому важливо відмітити, що таке спілкування здійснюється за допомогою електронних систем, які дають можливість бізнесу уникати фізичного контакту з контролюючими органами та митницею, в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України.

Наприкінці наради тривали обговорення  проблемних питань, які виникають під час реалізації  принципу «єдиного вікна» та можливих шляхів їх вирішення