Участь у навчанні державних фітосанітарних інспекторів

19-23 серпня 2019 року у рамках Проекту Twinning  проведено навчання державних фітосанітарних інспекторів та фахівців державних обласних фітосанітарних лабораторій на тему: «Здійснення огляду шкідливих організмів лісу».

Участь у заході взяли 2 координатори-викладачі та 18 спеціалістів із 10 областей України (Волинської, Житомирської, Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Черкаської). Від Житомирської області до участі у навчанні приєдналися державні фітосанітарні інспектори Олександр Добридень та Володимир Кондрашов.

У ході навчань учасники розглянули вимоги до встановлення вільних зон, а також виробничих місць та ділянок, вільних від шкідливих організмів відповідно до МСФЗ 4 та МСФЗ 10. Також у теоретичній частині окрему увагу приділено плануванню та проведенню карантинних обстежень листяних та хвойних дерев.

З метою закріплення вивченого матеріалу, на базі ДП «Клеванське лісове господарство» Рівненської області відбулося ознайомлення із виробництвом дерев*яного пакувального матеріалу, а також проведено у лісових масивах господарства моніторингове обстеження листяних та хвойних дерев, у тому числі із наглядним прикладом встановлення феромонних пасток.

Учасники тренінгу на практиці здійснили планування та обстеження листяних та хвойних дерев з подальшою презентацією та обговоренням спірних питань.

Під кінець заходу фахівці фітосанітари підбили підсумки навчань та обговорили актуальні питання і шляхи їх вирішення.