Участь у проведенні семінару щодо сучасних підходів до здійснення ветеринарно-санітарної експертизи

DSCN761927 травня на базі Житомирської Регіональної лабораторії Держпродспоживслужби  було проведено семінар-навчання на тему : «Сучасні методи підходу до проведення ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках. Вимоги чинного законодавства у сфері безпечності харчових продуктів». Захід орієнтований на завідувачів, лікарів та лаборантів державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи. Крім того, від Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області до участі у семінарі долучились перший заступник начальника Ігор Волківський, в.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Микола Міщенко та завідувач сектору з питань запобігання корупції – Ігор Скидан.

З метою підвищення рівня знань та удосконалення навичок у галузі проведення ветсанекспертизи  до вивчення та обговорення представлені наступні питання:

–        аналіз діяльності лабораторій ВСЕ у минулому році та за І-ий квартал поточного року;

–        організація роботи радіологічного ветеринарно-санітарного контролю у відповідності до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2017;

–        ветеринарно-санітарна експертиза сировини та продуктів на агропродовольчих ринках, здійснення досліджень на трихінельоз, дослідження на вміст нітратів.

DSCN7633Зокрема, Микола Міщенко стисло охарактеризував епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми, що  склалась у Житомирській області, країні та у світі в цілому, за допомогою мультимедійного відтворення продемонстрував учасникам семінару паталого-анатомічні зміни при  АЧС. Під час доповіді присутнім було наголошено на обов’язковому проведенні клінічних обстежень всіх тварин, що надходять на ринки області.

Ігор Волківський наголосив присутнім на посиленні ветеринарно-санітарного нагляду та контролю за торгівлею продуктами рослинного та тваринного походження та вжитті заходів адміністративного впливу у випадку порушень вимог чинного законодавства. Окрему увагу було приділено питанню обов*язкової акредитації, атестації  лабораторій ВСЕ  відповідно до вимог сучасності. DSCN7637

Роз’яснення основних засад вимог антикорупційного законодавства   для учасників семінару  з наведенням прикладів грубих порушень,  –  надав завідувач  сектору з питань запобігання корупції – Ігор Скидан.

На завершення заходу відбулось коротке тестування з метою оцінювання знань учасників семінару.DSCN7631