Участь у семінарі на тему «Африканська чума свиней – спільна проблема для України та ЄС»

d597a6c4-7b1d-40b2-a770-f32ff5ee3649?mg_251612-14 лютого 2018 року у м.Києві  відбувся багатонаціональний семінар  в рамках Європейського інструменту інституціональної розбудови ТАІЕХ «Африканська чума свиней – спільна проблема для України та ЄС».

В даному заході брали участь представники від України, Білорусії, Молдови, Литви, Латвії та Німеччини.   Від Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області участь в  семінарі взяв головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи Яткевич Павло.

В ході семінару було доведено, що в Україні спостерігається тенденція  до зменшення захворюванності серед домашніх свиней, зокрема, по свиногосподарствам, – проте збільшується серед поголів’я диких кабанів. Так з початку року всього зареєстровано 27 випадків АЧС, з них 17 випадків в дикій фауні, особливо складна ситуація в Рівненській   та Закарпатській областям ( по 7 випадків). Проблема набула масштабного характеру і вимагає конкретних дій.

На розгляд до Міністерства аграрної політики та продовольства України подана Національна програма щодо профілактики та боротьби з АЧС.

Вносяться зміни до інструкції по АЧС,зокрема, щодо розділення свиногосподарств за рівнями біобезпеки;

Розроблено 2 вітчизняні тест-системи для діагностики АЧС. 

Було проведено обмін досвідом профілактики та боротьби із АЧС між країнами східної Європи.

Також розглядались наступні питання:

  • Контроль за захворюванністю серед популяцій диких кабанів;
  • Заходи із біобезпеки серед промислових свиногосподарств та селянських господарств;
  • Заходи із проведення дезінфекції;
  • Методи лабораторної діагностики африканської чуми свиней.