Участь у відеоконференції ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»

17 грудня за ініціативи ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» та за участі представників Інтервенційної епідеміологічної служби відбулась відеоконференція на тему «Спалах дифтерії серед студентів медичного факультету,Закарпатська область, 2019». До участі у заході були запрошені представники територіальних Головних управлінь Держпродспоживлужби та обласних лабораторних центрів МОЗ України. З-поміж інших. до участі у відеоконференції приєднались представники Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області.

У ході конференції детально обговорювались причини та умови виникнення спалаху дифтерії, що виник на початку жовтня у Закарпатській області .

Довідково : 17 жовтня з діагнозом «дифтерія» було госпіталізовано студента-іноземця, який навчається на 5-му курсі медичного факультету № 2 Ужгородського національного університету. Також було обстежено 121 студента та 2 осіб, які контактували з хворим. 22 жовтня до обласної інфекційної лікарні було госпіталізовано ще двох пацієнтів з діагнозом «дифтерія», 23 жовтня додатково у 12 осіб лабораторно визначили збудник дифтерії, їх усіх також було госпіталізовано.

Зокрема, було наголошено на необхідності посилення роз’яснювальної роботи серед населення щодо важливості вжиття профілактичних заходів  шляхом вакцинації, адже застосування вакцин значно знижує вірогідність поширення зазначеної інфекції.

 Крім того обговорювались питання налагодження механізмів взаємодії між спеціалістами територіальних управлінь Держпродспоживслужби та спеціалістами обласних лабораторних центрів МОЗУ, детально обговорено питання розробки та затвердження порядку надання інформації про події та ситуації,що становлять загрозу життю і здоров’ю, санітарному та епідемічному благополуччю населення.