Відеоконференція з обговоренням проблематики виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій

22 листопада за ініціативи ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» та за участі представників Інтервенційної епідеміологічної служби відбулась відеоконференція на тему «Розслідування спалаху сальмонельозу,Чернівецька область,жовтень 2019».До участі у заході були запрошені представники територіальних Головних управлінь Держпродспоживлужби та обласних лабораторних центрів МОЗ України. З-поміж інших. до участі у відеоконференції приєднались представники Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області.

          У ході конференції обговорювались причини та умови виникнення спалаху, що виник на початку жовтня у Чернівецькій області .

Довідково : 01.10.2019 зареєстровано спалах на гостру кишкову інфекцію після святкування весілля в у ресторані «Оскар», смт Путила Путильського району Чернівецької області, внаслідок чого постраждало 131 особа, в тому числі 36 дітей. Заключний діагноз: «Сальмонельоз» у 57 осіб,  «Сальмонельоз клінічно» – у 66 осіб, «Гострий гастроентероколіт,  викликаний Еnterobacter cloaci» – 1 особа, «Гострий гастроентероколіт невстановленої етіології» – у 6 осіб, «Гострий гастроентероколіт клінічно» – 1 особа.  Під час лабораторних досліджень у 57 хворих виділено Salmonella enteritidis. На весіллі перебувала 241 особа.

Наприкінці було наголошено на необхідності налагодження механізмів взаємодії між спеціалістами територіальних управлінь Держпродспоживслужби та спеціалістами обласних лабораторних центрів МОЗУ, детально обговорено питання розробки та затвердження порядку надання інформації про події та ситуації,що становлять загрозу життю і здоров’ю, санітарному та епідемічному благополуччю населення.