Участь у Всеукраїнському семінарі з обговорення тематики у сфері фітосанітарної безпеки

15-16 серпня 2019 року у  Запоріжжі за ініціативи керівництва  Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відбувся Всеукраїнський  семінар-нарада на тему: “Результати реалізації державної політики у сферах карантину та захисту рослин, насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти та ГМО у відкритих системах за І півріччя 2019 року та визначення основних завдань”.

До участі у нараді приєдналися представники Житомирської області : в.о. начальника управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС в Житомирській області – Осика Регіна, директор ДУ “Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія”- Ігнатюк Анатолій.

Одним із ключових питань семінару стало обговорення реалізації державної політики у сферах карантину та захисту рослин з урахуванням змін чинного законодавства.

Під час наради було розглянуто особливості проведення заходів державного нагляду (контролю)  у сферах захисту рослин, насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, ГМО та порядок планування заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік.

Також в ході семінару обсговорили  практичні аспекти застосування нових форм уніфікованих актів при здійсненні державного нагляду (контролю) у сфері карантину рослин.

Особливу увагу учасники заходу приділили питанням здійснення фітосанітарних процедур у сфері: карантину рослин (при вивезенні об”єктів регулювання: карантинної зони; встановлення та/або підтримання статусу виробничих ділянок, вільних від регульованих шкідливий організмів, позбавлення такого статусу та вивезення об”єктів регулювання з таких ділянок; проведення обстежень місць вирощування рослин та місць зберігання об”єктів регулювання для подальшого експорту до КНР).

Керівники регіональних фітосанітарних лабораторій поділились досвідом щодо  проведення акредитації згідно з ДСТУ ІБО/ІЕС 17025:2006/2017 “Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій” та  перспектив розвитку .