Участь у засіданні круглого столу «Налагодження системи громадського здоров’я в Житомирській області».

 19 грудня у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся круглий стіл «Налагодження системи громадського здоров’я в Житомирській області». 

 2018_12_19_00001Від Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області до участі у Круглому  столі долучилась начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства – Світлана Кончаківська. Захід відбувся за підтримки  Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, Житомирської ОДА та Центру громадського здоров’я при МОЗ України. Участь у заході взяли фахівці медичних установ області та експерти Програми «U-LEAD з Європою».

Під час представлення мети події керівниця Відділу секторальних реформ Програми «U-LEAD з Європою Анна Фішер розповіла:  «Сектор громадського здоров’я є одним із пріоритетних напрямків роботи Програми «U-LEAD з Європою». На всій території України ми провели понад 250 заходів з питань спроможності всіх дотичних до первинної ланки медицини закладів. В Житомирській області їх було більше 50. Такий показник роботи говорить про активну співпрацю влади, органів місцевого самоврядування та всіх, хто працює в охороні здоров’я».

2018_12_19_00002

Вона також акцентувала увагу на тому, що недостатньо передати відповідальність та повноваження на рівень громад. Потрібно забезпечити громади відповідними ресурсами та можливостями. І сьогодні, на цьому заході, ми маємо обговорити, які саме рішення мають бути прийняті у сфері реформування громадського здоров’я та хто і яку роль має виконувати у цьому процесі», – вважає Аня Фішер, керівниця Відділу секторальних реформ Програми «U-LEAD з Європою.

 Як  зазначив заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута, – для формування якісної та сучасної системи Громадського здоров’я Житомирщини наявні всі необхідні умови, зокрема, підтримка депутатів обласної ради, які на сесії 18 грудня одноголосно підтримали рішення про створення Центру Громадського здоров’я та активна взаємодія всіх медичних структур.

  2018_12_19_00006На заході представили короткий огляд основних операцій та завдань міжсекторальної системи громадського здоров’я на регіональному рівні, визначили можливі шляхи співпраці між зацікавленими державними службами з метою впровадження ефективної системи громадського здоров’я у Житомирській області.

 Фахівці медичних закладів працювали над проблематикою формування нових структур, участі громад у реформуванні медицини та обговорювали механізми залучення громадян до прийняття владних рішень.

 В результаті роботи круглого столу сформовано модель міжсекторальної співпраці щодо налагодження ефективного функціонування такої системи в регіоні.