Участь у засіданні Житомирської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

DSCN5403В обласній раді 26 лютого під керівництвом голови обласної ради Володимира Ширми відбулось засідання Житомирської обласної міжвідомчої  координаційно-методичної ради з правової освіти населення. Від Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області до участі у засіданні долучився начальник управління – Олександр Шпита, начальник управління захисту споживачів – Сергій  Кияниченко та завідувач сектору правового забезпечення – Анна Валотівська.

На засіданні ради підбито підсумки реалізації в області загальнонаціонального правопросвітницького проекту  Міністерства юстиції України «Я маю право» у 2018 році, який буде продовжено й у цьому році.

Розпорядженням голови Житомирської ОДА затверджено  регіональний план заходів, стратегічними  напрямками якого є реалізація прав людей з інвалідністю, учасників АТО, внутрішньопереміщених осіб, жінок і дітей та, зокрема, захист споживачів Житомирщини.DSCN5396

Як зазначив у своїй доповіді Олександр Шпита,- згідно Конституції  держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг  і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів. Тому першочерговим та пріоритетним завданням служби на сьогодні є захист інтересів споживача, сприяння забезпеченню якісною та безпечною продукцією, послугами та товарами мешканців Житомирщини.

Упродовж минулого року до управління захисту споживачів надійшло понад 500 звернень від  жителів області. Цей показник свідчить про досить низький рівень обізнаності громадян ( як споживачів так і суб’єктів господарювання ) щодо своїх прав та обов’язків. Спеціалістами управління на постійній основі надається консультативна допомога, за результатами розгляду звернень у 2018 році споживачам було повернуто 85,6 тис.грн.,замінювались товари та виконувались гарантійні забов’язання тощо. Крім того, спеціалістами  перевірено якість товарів (робіт,послуг) на загальну суму 540,65 тис.грн, з них забраковано та знято з реалізації на суму 384,55 тис.грн.продукції, що не відповідала встановленим вимогам.

 DSCN5433Спеціалістами сектору контролю за регульованими цінами у минулому році було виявлено численні порушення законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін (тарифів) у сфері житлово – комунальних послуг. Як наслідок, споживачам повернуто зайво нараховану плату в сумі 369,7 тис.грн, зменшено необґрунтоване бюджетне фінансування по пільгам і субсидіям на суму 262,8тис.грн. та попереджено обрахування споживачів у розрахунку на рік в сумі 3,1млн.грн.

На завершення Олександр Шпита  висловив готовність до співпраці з представниками органів місцевого самоврядування (райдержадміністрацій, ОТГ) щодо організації проведення тематичних заходів (семінарів, конференцій, засідань круглих столів) інформаційного та правороз’яснювального характеру з метою підвищення рівня поінформованості населення з питань захисту правDSCN5402 споживачів.