Участь в черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

24 грудня 2019 року відбулося чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при облдержадміністрації, в роботі якого від Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області прийняв участь начальник  ГУ Олександр Шпита.

На засіданні комісії були заслухані питання готовності до реагування при ускладненні погодних умов осінньо-зимового періоду, про виконання доручення Прем’єр-міністра України від 11.12.2019 року щодо проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки закладів, організацій та установ, де перебувають люди, про затвердження переліку потенційно-небезпечних об’єктів, хімічно-небезпечних об’єктів та затверджено План роботи обласної комісії з питань ТЕБ та НС на 2020 рік.

Окремо комісія зупинилась на питанні щодо стану зберігання та вирішення питання утилізації непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). Наразі за попередніми даними проведеної в поточному році комплексної інвентаризації даних токсичних відходів, в області зберігається біля 600 тон непридатних до використання ХЗЗР. Зберігання їх здійснюється на території 16 районів. В ході проведеної інвентаризації, активну участь в якій прийняли і спеціалісти районних управлінь ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, встановлено, що переважна більшість складів, в яких зберігаються непридатні до використання ХЗЗР, знаходяться в незадовільному санітарно-технічному стані, засоби захисту рослин зберігаються в пошкодженій та зношеній тарі.

З метою покращення даної ситуації, недопущення забруднення навколишнього середовища, виникнення отруєнь серед населення, комісією було прийнято відповідне протокольне рішення.

Відповідно до прийнятого протокольного рішення головам органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій доручено: вжити повний обсяг заходів щодо недопущення забруднення ХЗЗР навколишнього середовища; належного їх зберігання та охорони, вжиття заходів по обмеженню доступу до них; вирішення питання подальшого проведення робіт по їх перезатаренню та вивезенню на утилізацію; вирішення питання визначення власників безгосподарських ХЗЗР, зобов’язання власників непридатних до використання ХЗЗР утримувати відходи в належному вигляді, в складських приміщеннях із задовільним санітарно-технічним станом; вирішення питання виділення коштів з місцевих бюджетів та отримання відповідно до чинного законодавства коштів з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Виконання протокольного рішення знаходиться на контролі.