Уряд запроваджує адаптивний карантин

Уряд прийняв та опублікував постанову КМУ № 392  від 20.05.2020року “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів”. В документі йдеться про встановлення карантину до 22 червня 2020 року та низку послаблень карантинних обмежень для певних регіонів країни, за умови сприятливої епідемічної ситуації.

 Так, в Житомирській області на сьогодні за основними показниками спостерігається наступна ситуація із захворюваності на COVID-19  :

– показник інцидентності  складає 5,5 ( за останній тиждень зареєстровано 67 хворих на COVID-19);

– завантаженість  лікувальних закладів, до яких госпіталізовані пацієнти з підтвердженим діагнозом, становить 7,2%;

– упродовж останніх 7 днів проведено 1512 досліджень ПЛР ( показник на 100 тис. населення складає -125,2).

 Послаблення протиепідемічних заходів будуть застосовуватись і припинятись на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається з урахуванням оцінки поточної епідемічної ситуації.

Згідно з постановою, при наявності необхідних умов:

 -з 22 травня почнуть працювати готелі без ресторанів, громадський і внутрішньо обласний транспорт, при дотриманні обмежень за кількістю учасників можна буде проводити релігійні (1 людина на 10 кв.м.) і спортивні (до 50 учасників, без глядачів) заходи;

-з 25 травня планується відкрити  дитячі дошкільні заклади.

-з 1 червня зможуть працювати фітнес-центри (крім групових занять більше 10 осіб), відновиться діяльність закладів освіти в групах не більше 10 людей, будуть дозволені міжобласні перевезення і відновиться робота залізничного пасажирського транспорту.

-з 10 червня зможуть відновити роботу заклади громадського харчування, відновиться діяльність установ культури і повноцінна робота готелів і хостелів.

-з 15 червня заплановано відновлення авіаперельотів.