В області у ході кожної четвертої перевірки закладів торгівлі зафіксовано порушення карантинних обмежень

Спеціалістами Головного управління ДПСС в Житомирській області з початку запровадження адаптивного карантину  здійснено 7627позапланових  (в т.ч. комісійних) перевірок об’єктів  торгівлі продовольчими товарами щодо дотримання карантинних обмежень та організації протиепідемічних заходів, викладених у постанові головного державного санітарного лікаря України N17 від 09.05.2020року. До комісійних перевірок долучались представники правоохоронних органів та органів місцевої влади. У ході 1752-х перевірок було виявлено порушення вимог протиепідемічного режиму :

– відсутність засобів індивідуального захисту для працюючого персоналу (маски, торгівельні місця не обладнані захисними екранами);

– недостатнє забезпечення антисептиками  та дезінфікуючими засобами;

– порушення дотримання соціальної дистанціі

– не проводився температурний скринінг працюючого персоналу тощо

В зв’язку з виявленими порушеннями спеціалістами Держпродспоживслужби в Житомирській області складено 911 адміністративних протоколів про правопорушення, відповідальних осіб притягнуто до адміністративноі відповідальності – накладено штрафів на суму   154 тис 870  грн.

Крім того, на ім’я власників (керівників) закладів торгівлі надіслано 464 приписи з пропозиціями про усунення виявлених у ході перевірок недоліків. Надіслано 248 інформаційних листів до органів місцевої влади.

Крім того, з початку травня відновили діяльність в умовах адаптивного карантину агропродовольчі ринки області. Спеціалістами Держпродспоживслужби здійснено 2125 перевірок на предмет дотримання карантинних обмежень та стану організаціі протиепідемічних заходів відповідно до постанов головного державного санітарного лікаря України   № 14 від 22.04.2020року та № 34 від 02.06.2020року                              

Порушеннябуло виявлено у ході 320 перевірок. За результатами перевірок складено 21 протокол про адмін.правопорушення, вжито штрафних санкцій до відповідальних осіб  на суму 4182грн.Спеціалістами підготовлено та направлено 92 листи попереджувального характеру, 14 приписів з пропозиціями про усунення виявлених недоліків та 179 інформаційних листи до органів місцевої влади та 22 – до правоохоронних органів.

Наразі робота у зазначеному напрямку триває.