Весна – час сертифікації та перевірки насіння

0152805-210840-65194В Житомирській області незабаром розпочнеться посівна компанія ярих зернових.Тому краще завчасно сільгоспвиробникам звернути увагу на посівні якості насіння. Згідно статті 15 Закону України «Про насіння та садивний матеріал» насіння вводиться в обіг після їх сертифікації.

Сертифікати на насіння України можна одержати, якщо:

–         насіння належить до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України;

–         насіння за сортовими або посівними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.

Сертифікат на насіння можна отримати після проведення сертифікації в органах з оцінки відповідності уповноважених центральним органом виконавчої влади на здійснення діяльності з оцінки відповідності у сфері насінництва та розсадництва.                                                                        Згідно п. 28 «Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння  та/або садивний матеріал» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 року № 97, кожна партія насіння і садивного матеріалу для реалізації повинна супроводжуватися:

1) сертифікатом на насіння — сертифікатами, що засвідчують його сортові якості, та сертифікатами, що засвідчують його посівні якості;

2) супровідні документами на насіння:

– «Атестат на насіння» – на оригінальне (добазове) та елітне  – (базове) насіння;

– «Свідоцтво на насіння» – на насіння репродукцій (сертифіковане);

– «Свідоцтво на гібридне насіння» – на насіння першого покоління гібридів.

Перевірити насіння на посівні якості можна в ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» за адресою м. Житомир, вул.. Київське шосе, 131,  тел.. для довідок 0973238686.

Відсутність документу на насіння свідчить про фальсифікацію чи підробку насіння або про його невідповідності якісним показникам.

Якщо походження насіння сумнівне або виявлено обіг контрафактної продукції потрібно звертатися до відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, тел. 43-40-48.