Відбір зразків продукції для проведення їх експертизи (випробувань) та встановлення не відповідності вимогам чинного законодавства

Фахівцями управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області проведено планову перевірку характеристик продукції електричного та електронного обладнання у розповсюджувача на відповідність вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного  регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 року № 1067 та Технічного регламенту    з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ від         16.12.2015 року   № 1077.

В ході планового заходу, у фізичної особи – підприємця здійснено відбір зразків продукції для проведення  їх  експертизи  (випробувань), а саме:

Насос ТМ «ОРТІМА»,  модель: JET 100 PL, дата виготовлення не зазначена,   на електрообладнанні відсутня супроводжувальна інформація стосовно найменування та контактної поштової адреси  імпортера. Виробник:  «ОРТІМА Inzynіer Sp.» Z.O.O., 91-065, 14, Katzir ul., todz, Polska. 

ДП «Укрметртестстандарт», як орган з оцінки відповідності продукції, послуг, систем управління та наукової діяльності провело випробування вищезазначеного   насосу та встановило, що дана продукція не відповідає вимогам      ДСТУ EN 60335-2-41:2015/Зміна № 1:2015/Зміна № 2:2015 Прилади побутові    та аналогічні електричні. Безпека. Частина 2-41. Додаткові вимоги до насосів    за п.п.: 6.2; 7.1; 7.6; 7.12; 7.12. Z1; 7.12.1; 7.12.2, 22.2; 7.12.5; 7.12.7; 25.7; 27.2; 30.2, 30.2.3.1. за показниками маркування;  шнур живлення насосу має бути не легшим за важкий шнур у поліхлоропреновій оболонці (умовна позначка 60245 IEC 66), фактично насос оснащений шнуром живлення у полівінілхлоридній оболонці типу H05VV-F);      утримувач контактів  не тривкий до займання та поширення вогню: відбулося займання від розжареного дроту за температури 850 0С, що не згасло протягом 30с після його відведення.                               

На підставі розробленого органом ринкового нагляду, сценарного плану ймовірності виникнення ризику встановлено, що насос ТМ «ОРТІМА», модель: JET 100 PL,  становить високий рівень загрози.

Розповсюджувачу вищезазначеної продукції видано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом заборони надання продукції на ринку відповідно до постанови КМУ від 26.12.2011 року № 1407 «Про затвердження Методики вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів» та зобов’язали в подальшому здійснити необхідні дії для приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами шляхом взаємодії з суб’єктами господарювання у ланцюгу постачання. Дану продукцію  суб’єктом господарювання повернуто постачальнику на підставі накладної.

У термін передбачений законодавством, шляхом перерахування коштів до Державного бюджету суб’єктом господарювання відшкодовано витрати пов’язані з проведенням експертизи у сумі 8 560,00 грн., яка складається з вартості відібраних зразків, затрат на транспортування та витрат пов’язаних з проведенням експертизи.

З метою недопущення на споживчий ринок продукції, яка не відповідає встановленим вимогам нормативно – правових актів та при її використанні за призначенням може становити загрозу здоров’ю споживачів, в подальшому є доцільним збільшити можливості проведення перевірок нехарчової продукції органами ринкового нагляду з відбором зразків продукції на дослідження.

До уваги споживачів: Електричне обладнання є обладнанням  підвищеної небезпеки. Користуючись насосом утримувач контактів якого не тривкий  до займання та поширення вогню є можливість пов’язана із ураженням  людини струмом, травми та виникнення пожежі.  У разі  загоряння (пожежі) – людина може отримати опіки (різного ступеню тяжкості), або може настати отруєння, удушення.  Людям з такими симптомами потрібна негайна госпіталізація і лікування.