Відео- конференція під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України

IMG_350213.07.2017 р. в управлінні агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації відбулась відео- конференція під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Мартинюка М.П. В роботі конференції взяли участь представники Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області :  начальник управління фітосанітарної безпеки   – Туровський Б.С. та начальник відділу контролю в насінництві та розсадництві – Сичевський В.Й. Обговорювались  питання збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур, стан посівів пізніх культур та реалізація  Постанови КМУ від 1 березня 2017р. № 130 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» та програми закупівлі зерна державними підприємствами ПАТ «Державна Продовольча Зернова Корпорація України» ,ПАТ «Аграрний фонд».

 Виступив директор департаменту землеробства та технічної політики в АПК Топчій  В. М., який проінформував про хід збирання ранніх зернових і зернобобових культур.Так, в Україні  підлягає до збирання 9 млн. 452 тис. га  ранніх зернових і зернобобових культур.  Сьогодні вже обмолочено 1,5 млн. га,намолочено 2,480 млн. тонн,- середня врожайність складає 31,8 ц/га. До збирання буде залучено 51430 комбайнів середнє навантаження складатиме 178 гектарів.  Для реалізації постанови  КМУ від 1 березня 2017 р.№ 130 в бюджеті передбачено 550 млн. грн.. для компенсації 20% вартості закупленої вітчизняної техніки і обладнання, фінансування зазначеної програми буде проводитись через державні банки України, компенсації підлягає вітчизняна техніка й обладнання придбане після 15 березня 2017 року. За 5 місяців було закуплено сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва на суму понад 1 млрд. грн.

На Волині було відкрито новий, сучасний насіннєвий комплекс, що дасть змогу забезпечити товаровиробників України високоякісним насінням.IMG_3506

На нараді  було обговорено комплекс заходів проведення жнивної компанії Житомирщини в 2017 році.