Виробнича нарада з підведення підсумків роботи державних районних (міської) лікарень ветеринарної медицини у І кварталі 2018 року.

DSCN100016 травня 2018 року в приміщенні Головного управління відбулась виробнича нарада з підведення підсумків роботи державних районних (міської) лікарень ветеринарної медицини у І кварталі 2018 року.

До участі у нараді запрошені начальники державних районних (міської) лікарень ветеринарної медицини, начальник обласної державної лікарні ветеринарної медицини та керівник Житомирської філії «Агенство з ідентифікації та реєстрації с/г тварин».

  Відкрив нараду заступник начальника управління Ігор Волківський.

DSCN1011В.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Микола Міщенко провів стислий аналіз епізоотичної ситуації в області з лейкозу, туберкульозу, лептоспірозу ВРХ, сальмонельозу тощо. Детальніше зупинився на ситуації з захворюваністю на сказ : протягом звітного періоду проведено 102 лабораторних дослідження, виявлено 13 хворих (переважно лиси – 9 голів, 1- кіт, 2- собаки, 1-ВРХ). Проведено щеплення 28,6 тис. собак, 14,3 тис. котів, 21,3 тис. голів ВРХ.

Як зазначив Ігор Волківський, – враховуючи складну ситуацію з АЧС, що склалась на території області та країни в цілому  (нещодавно було зареєстровано випадок АЧС у Вінницькій області), необхідно посилити заходи щодо запобігання повторного занесення та розповсюдження вірусу на територію  Житомирської області.DSCN1015

Про стан сервісного обслуговування тваринництва Житомирщини державними установами ветеринарної медицини Держпродспоживслужби доповів начальник обласної державної лікарні ветеринарної медицини – Володимир Стрельченко. Так, протягом звітного періоду спеціалістами  держустанов  ветеринарної медицини  було піддано лікуванню 4770 голів  с/г тварин. У І-му кварталі проведено 86922 досліджень корів на субклінічні форми маститу в господарствах  усіх форм власності , в т.ч. 39896 у населення.

DSCN1021Керівник Житомирської філії «Агенство з ідентифікації та реєстрації с/г тварин» Станіслав Войнаш проаналізував дані щодо наявного поголів’я великої рогатої худоби, що утримується в господарствах всіх форм власності, стан ідентифікації молодняку ВРХ.

Крім того, до участі у нараді у якості доповідача був залучений завідувач сектору запобігання корупції – Ігор Скидан, який ознайомив присутніх з основними засадами  Закону України «Про запобігання корупції» в частині відповідальності за недотримання статей 45 та 52 посадовими особами Держпродспоживслужби.DSCN1023

DSCN1043Начальник відділу державного контролю управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Семчук Олександр надав присутнім роз’яснення щодо основних вимог до видачі ветеринарної документації дозвільного характеру, дозволів на виготовлення та право нанесення позначок придатності тощо. Детальніше зупинився на тлумаченні наказу Міністерства Аграрної політики та продовольства України № 141 від 16.03.2018р. щодо повноважень офіційного ветеринарного лікаря.

На завершення тривали обговорення актуальних та проблемних питань, першочергових завдань у сфері ветеринарної медицини.DSCN1004