Взаємодія з Управлінням Держпраці в Житомирській області

В рамках співпраці та взаємодії, задекларованої укладеним раніше з управлінням Держпраці у Житомирській області Меморандумом, заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Ігор Волківський долучився до роботи першого засідання постійної діючої робочої групи з питань подолання незадекларованої праці. До участі у засіданні робочої групи були також залучені представники обласних управлінь Пенсійного фонду, державної податкової служби, Національної поліції, Федерації професійних спілок, обласного Об`єднання організацій роботодавців.

У ході засідання учасники узгодили  план спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці у регіоні на 2021 рік. З метою дієвого подолання незадекларованої праці та тіньової діяльності без державної реєстрації,  учасники домовились про оперативний обмін інформацією з Управлінням Держпраці у Житомирській області у випадку виявлення порушень вимог чинного  законодавства, якщо останні матимуть місце під час здійснення, зокрема, моніторингових та позапланових перевірок спеціалістами Держпродспоживслужби. В свою чергу, інспектори Держпраці інформують Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області про грубі та систематичні порушення у сфері санітарного законодавства.

 За результатами засідання робочої групи між учасниками було досягнуто домовленостей щодо продовження проведення із суб`єктами господарювання роз`яснювальної роботи про неприпустимість діяльності суб’єктів господарювання без державної реєстрації та  допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, зокрема під час проведення заходів державного нагляду (контролю) спеціалістами  у закладах продовольчої та непродовольчої торгівлі, об’єктах громадського харчування, під час перевірок розважальних закладів та  готелів, підприємств сільського господарства, харчової промисловості  тощо.

Наразі взаємовигідна для обох сторін співпраця триває.