Як вибрати розсаду томатів

Весна своїм приходом пробуджує не тільки природу, але і всіх садівників-городників. Починаються посадки різних культур і посів насіння на розсаду. Дехто  ще в березні висіяли  і тепер ретельно доглядають власні рослини. Ну а як же бути, хто не має досвіду в цій справі?

Хороша, якісна розсада є гарантом високого врожаю. Виростити овочеву  розсаду власноруч не так просто, як може здатися. Багато хто з нас не має достатнього досвіду і знань, комусь не дозволяють умови або просто немає часу.

Розсаду овочів, квітів та різноманітних рослин можна придбати на ринку. Як не помилитися у виборі розсади, на що зазвичай звертають пильну увагу в першу чергу?

Ось кілька основних порад, за допомогою яких, ми зможемо купити хорошу розсаду помідорів.

1. Купувати розсаду томатів можна з двадцятих чисел квітня і максимум до середини травня. Розсада, яка готова для висадки в ґрунт повинна мати вік 50-60 днів (для ранніх сортів), і 70-80 для більш пізніх.

2. При виборі розсади першорядну увагу звертають на товщину стебла, воно має бути не товще олівця, трохи тонше вибирати можна, а ось товсте стебло нам не потрібне. Це означає, що розсаду «перегодували» азотними добривами, надалі це погано позначиться на плодоношенні, кущики будуть добре рости, мати густу зелень, а ось зав’язі буде дуже мало. Висота куща не повинна перевищувати двадцяти сантиметрів.

3. Наступне, на що потрібно звернути увагу – це листя. Воно має бути насичено-зеленого кольору, добре розвиненим і рівним. Присутність на листках різних плям (білий наліт, побурілі ділянки, скручування тощо), говорить про те, що розсада хвора. Доброю ознакою є наявність нижніх сім’ядольних листочків, які мають зелений колір. В залежності від сорту, хороша розсада томатів повинна мати 7-8 справжніх листочків і явно видиме квітконосне стебло (у ранніх сортів), і від 12 до 13 листків у більш пізніх сортів.

4. Звернути увагу потрібно і на коріння, воно має бути вільним від великих грудок землі, що дає нам можливість побачити наявність або відсутність ушкоджень кореневої системи. Краще всього купувати розсаду в горщиках або склянках. Не потрібно купувати розсаду, яка щільно посаджена в ящиках, при витягуванні її, пошкоджуються корені, а це погано позначиться на рості і розвитку рослин.

5. Обов’язково необхідно дізнатися у продавців назву сорту томатів. Купувати слід розсаду надійних, перевірених часом сортів. Якщо є нагода, то за порадою можна звернутися до знайомих, які обізнані на сортах помідорів.

Для профілактики хвороб при вирощуванні томатів, рекомендується також дотримуватися таких правил:

  • Дотримуйтесь чергування овочевих культур, щорічно міняйте грунт, де вирощуєте помідори.
  • Викорчовуйте і знищуйте уражені хворобами і шкідниками помідори.
  • Ніколи не висаджуйте помідори поряд з картоплею.
  • Регулярно просапуйте грунт між рослинами помідора.
  • Пасинкування, формування і обрізку помідорів робіть у суху погоду, щоб рослини були сухими.

Використовуючи вищевикладені поради, ми зможемо правильно вибрати і вдало купити хорошу  розсаду помідорів і отримати гарний урожай.