З 1337 одиниць обревізованої вимірювальної техніки, -19 визнано непридатними до застосування.

Відповідно до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) додержання законодавства у сфері метрології та метрологічної діяльності, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 28.11.2019р.   № 1160, спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного  управління Держпродспоживслужби в Житомирській області протягом 7 місяців 2020 року проведено 12 планових та 8 позапланових перевірок з метрологічного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства.  

При проведенні перевірок обревізовано 1337 одиниць засобів вимірювальної техніки, з яких 19 одиниць, визнано непридатними до застосування.

За 7 місяців 2020 року за результатами метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області вжиті наступні заходи:

– видано 9 приписів про усунення порушень метрологічних вимог;

– складено 9 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері метрології та метрологічної діяльності та застосовано штрафів на загальну   суму 0,459 тис. грн.

Вибірковий приклад вчиненого порушення метрологічних вимог: при проведенні планової перевірки на підприємстві встановлено експлуатацію не повірених законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в кількості двох одиниць  а саме: гігрометрів  психрометричних, внаслідок чого  порушені вимоги  ч.3 ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».                                                                                                                   

  За результатами зібраних матеріалів справи стосовно виявлених порушень, згідно ст. 171-1 КУпАП  до відповідальної особи застосовано штрафну санкцію. 

 Суму штрафу до державного бюджету перераховано в повному обсязі.                                               

Зазначаємо, що Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначає  правові  основи   забезпечення   єдності вимірювань  в  Україні,  регулює  відносини  у сфері метрологічної діяльності  та  спрямований  на  захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань.