З початку запровадженого локдауну спеціалістами Держпродспоживслужби перевірено дотримання карантинних обмежень на 879 об’єктах нагляду

Постановою  КМУ від 9 грудня 2020 року № 1236 на території України з 8 січня було запроваджено додаткові  обмежувальні протиепідемічні заходи з метою запобігання стрімкому поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Відповідно до п.36 зазначеної постанови спеціалістами Держпродспоживслужби посилено заходи державного контролю за дотриманням санітарного законодавства , організацією протиепідемічних  вимог, зокрема,  у закладах  продовольчої та непродовольчої торгівлі, громадського харчування на  агропродовольчих ринках.

Так, упродовж 8-10 січня фахівцями районних (міського) управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області здійснено 879 перевірок, в т.ч. 784 спільно з представниками  правоохоронних органів,зокрема, 15 перевірок було здійснено в нічний час. Загалом перевірками охоплено 435 об’єктів непродовольчої та 235 – продовольчої торгівлі, 105  закладів громадського харчування, проведено 62 перевірки агропродовольчих ринків області. Крім того, було перевірено 11 одиниць громадського транспорту.

У ході 45 перевірок (що складає 5% від загальної кількості) було виявлено порушення вимог протиепідемічного режиму, в зв’язку з чим було вжито відповідні заходи  реагування: складено 13 адмін.протоколів на відповідальних осіб за ст.42 КУпАП, підготовлено і надіслано 3 приписи та 27 листів попереджувального характеру про усунення виявлених порушень.За результатами  проведених перевірок надіслано 8 інформаційних листів до органів державної влади та 1 – до правоохоронних органів, підготовлено матеріал на штаб з ліквідації COVID-19.

Під час здійснення заходів державного контролю за дотриманням карантинних обмежень спеціалісти Держпродспоживслужби області продовжують проводити активну роз’яснювальну  роботу щодо запобігання поширення  гострої респіраторної хвороби COVID-19:  проведено 657 бесід, розповсюджено 101 пам’ятку, розміщено 3 статті на офіційних веб-сайтах.

Наразі робота у зазначеному напрямку триває.