Заключна нарада за підсумками діяльності Житомирського міського управління ГУ ДПСС в Житомирській області

0DSCN03736.03.2018  в приміщенні міського управління ГУ ДПСС в Житомирській області  відбулась заключна підсумкова нарада  за результатами діяльності у 2017 році. Як повідомлялось раніше,  з 26 лютого за ініціативи керівництва Головного управління  розпочато етап проведення підсумкових нарад  в територіальних управліннях ГУ ДПСС в Житомирській області. 

До участі у нараді запрошені начальники відділів та   спеціалісти  управління ГУ ДПСС у м.Житомирі, в.о. начальника міської державної лікарні ветеринарної медицини у м.Житомирі та  завідувачі лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи.DSCN0364

Відкрив нараду начальник міського управління ГУ ДПСС в Житомирській області – Василь Кравченко. Він окреслив основні здобутки управління протягом звітного періоду та визначив першочергові завдання за основними напрямками діяльності  служби у 2018 році.

DSCN0370Звіт за результатами роботи за 2017 рік у частині державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства надала начальник відділу  – Галина Шарапа. Так, у своїй доповіді вона зазначила , що спеціалістами відділу було проведено 175 позапланових заходів державного контролю, з них на 35 об’єктах нагляду виявлено порушення. Крім того, проводились обстеження 144 дитячих навчальних закладів та закладів відпочинку і оздоровлення дітей. За результатами перевірок направлялись приписи та інформаційні листи з пропозиціями щодо усунення виявлених порушень тощо.

DSCN0372Начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Житомирського міського управління Сергій Трохимчук  охарактеризував  епізоотичну ситуацію на підконтрольній території, провів аналіз стану виконання плану протиепізоотичних заходів за звітний період. Детальніше зупинився  на питанні  здійснення заходів державного контролю : так, упродовж 2017 року  проведено 4 планових та 25 позапланових перевірок. За результатами  інспектування операторам потужностей надано 7 приписів. До Державного Реєстру  потужностей операторів ринку внесено  1820 об’єктів, видано 5 експлуатаційних дозволів на потужності, фізичним особам та суб’єктам господарювання видано 6062 ветеринарних документи.

ЗDSCN0379годом було заслухано звіти  завідувачів лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи про проведену роботу у 2017 році. Як зауважив, завідувач ЛВСЕ № 10 (ринок «Житній») Євгеній Давидов, – значним досягненням лабораторії у минулому році є акредитація закладу у системі ІSO 17025:2006. За результатами проведеної інспекторської роботи накладено 130 штрафів, надано 130 приписів з пропозиціями щодо усунення недоліків, недопущено до реалізації неякісної продукції : 23 туші свинини, 8 туш яловичини,51 туша домашньої птиці, 651 кг ставкової та 1,8т. мороженої  риби. Зокрема, він акцентував увагу на плідній та результативній співпраці з адміністрацією ринку.

DSCN0382Завідувач ЛВСЕ №6 (торгівельний майданчик «Східний») Матвійчук Тетяна повідомила, що за звітний період було вилучено 179 одиниць продукції, надано 233 приписи про усунення виявлених недоліків, притягнуто до адміністративної відповідальності 39 осіб.

DSCN0390В підсумок вищезазначеного, начальник Головного управління Олександр Шпита зазначив на необхідності вжиття вичерпних заходів спеціалістами Житомирського міського управління  щодо недопущення виникнення  і поширення небезпечних епізоотій (АЧС,сказ) та спалахів інфекційних захворювань, харчових отруєнь серед населення . Зокрема, наголосив  на   ретельності та принциповості кожного  в частині здійснення контролю за організацією харчування дітей в дитячих дошкільних, навчальних та оздоровчих закладах , якістю питної води.

DSCN0383Наприкінці наради тривали обговорення актуальних та проблемних питань, визначення пріоритетних завдань у 2018 році, спрямованих на забезпечення епізоотичного та санітарно-епідемічного благополуччя населення на території міста та Житомирщини в цілому. Загалом захід відбувся у форматі робочої зустрічі.DSCN0374