Законодавчі вимоги щодо отримання допусків (посвідчень) право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами

Згідно статті 18 Закону України «Про захист рослин», статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Постанови КМУ №746 від 18.09.1995р. «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» працівники, робота яких пов’язана із застосуванням, зберіганням, транспортуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами. Вимоги даного законодавства поширюються   на   всі   галузі   суспільного   виробництва, де застосовуються пестициди і агрохімікати.

Допуск (посвідчення) на право  роботи,  пов’язаної  з  транспортуванням, зберіганням,   застосуванням   та    торгівлею    пестицидами    і агрохімікатами видається працівникам підприємств, установ, організацій,  робота  яких безпосередньо   пов’язана   з     транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, включаючи організаторів  цих  робіт Зазначений допуск видається спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише тих осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідні допуски (посвідчення), які видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин (Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області), щороку» – ст. 18 Закону України «Про захист рослин».

Крім цього, згідно ст. 21 Закону України «Про захист рослин», порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність, яку несуть особи, винні у непроходженні спеціальної підготовки та неотриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобів захисту рослин.

    Для отримання допусків (посвідчень) необхідно письмово звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області за адресою:  м. Житомир, вул. Гагаріна, 55, тел. 0412-34-24-31. Допуск (посвідчення) видається безкоштовно.

Більш детальну інформацію можна отримати у спеціалістів управління фітосанітарної безпеки за телефонами:

(068)723-6920 Кіндрась Володимир Леонідович – начальник відділу контролю за обігом захисту рослин ;

(096)361-8031 – Дранківський Вадим Анатолійович – начальник відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків ; (050)171-2469 –  Примайчук Валерій Анатолійович – головний спеціаліст відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків