Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Житомирській облдержадміністрації

20171010_11190710 жовтня 2017 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Житомирській облдержадміністрації під  головуванням заступника голови ДНПК  –  Шпити О.О., на якому розглядалося питання ліквідації спалаху африканської чуми свиней  в особистому підсобному господарстві с. Головки Малинського району . На засіданні були присутні начальник  Малинського районного управління ГУ ДПСС , голова  ДНПК при Малинській РДА,  директор Житомирської регіональної  державної лабораторії ветеринарної медицини .

Під час свого виступу начальник ГУ ДПСС в Житомирській області поінформував присутніх про те, що  04 жовтня 2017 року надійшло повідомлення про захворювання свиней в в особистому господарстві с.Головки Малинського району Житомирської області. Було відібрано біоматеріал та направлено до Житомирської регіональної лабораторії  ветеринарної медицини Держпродспоживслужби для дослідження на пастерельоз, бешиху та лістеріоз.

Хворим тваринам застосовано  антибіотикотерапію. 06.10.2017 – загинуло троє свиней. При патологоанатомічному розтині виявили підозру на АЧС. Відібрано біоматеріал та направлено в  ДНДІЛДВСЕ м. Київ, отримано повідомлення про встановлення діагнозу – африканська чума свиней .

07.10.2017р. відбулося засідання ДНПК при Малинській райдержадміністрації, на якому затверджені заходи з ліквідації  африканської чуми свиней в вогнищі даного захворювання (особисте господарство у с.Головки Малинського р-ну).

 В результаті засідання ДНПК при Житомирській облдержадміністрації був затверджений “План з профілактики і ліквідації африканської чуми свиней в Малинському районі Житомирської області та недопущення розповсюдження захворювання на інші території”, яким визначено зоною нагляду – територію Малинського району по межі населених пунктів Загребля, Чоповичі, Барвінки, Йосипівка, Владівка, Скурати, Ксаверів, Нова Діброва, Дружне, Лумля, Малинівка, Юрівка, Гамарня, Горинь, Ободівка, Гута Логанівська,  яким передбачено в даній зоні:

– проведення обліку всього наявного свинопоголів’я;

– заборону торгівлі на ринках живими свиньми, м’ясом із них та іншими продуктами свинарства, а також заборону переміщення живих тварин за межі визначеної зони;

– заборону використання харчових відходів для годівлі тварин з об’єктів, які здійснюють продаж харчових продуктів  або зайняті у сфері громадського харчування;

– заборону переміщення живих тварин за межі визначеної зони;

  • проведення обовʹязкового щеплення всього свинопоголівя проти класичної чуми свиней;

Крім того, запропоновано терміново ініціювати проведення позачеогових засідань Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при РДА  Радомишльського, Хорошівського, Коростенського та  Народицького районів, де розглянути стан виконання  заходів щодо профілактики АЧС визначених рішеннями ДНПК при ОДА та необхідності вживання додаткових заходів.20171010_110348