Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

29 січня 2020 року в прес-центі Житомирської облдержадміністрації проведено засідання обласної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Федоренка, за участю за участі начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександра Шпити.

В ході засідання керівник Держпродспоживслужби області  Олександр Шпита доповів про ситуацію, що склалася в сусідніх країнах та на території України стосовно захворюваності птиці на грип та заходи, які запроваджуються на території області з метою недопущення виникнення спалахів даного захворювання.

Також одним із важливих питань, що  були висвітлені – це стан захворюваності тварин на сказ  та дієвість заходів щодо боротьби із ним, про  що доповів перший заступник  начальника Головного управління Держпродспоживслужби області Ігор Волківський.

Комісією було прийнято рішення стосовно запровадження додаткових заходів направлених на профілактику грипу птиці в господарствах,   діяльність яких пов’язана із птахівництвом, по дотриманню вимог біобезпеки, дії програм спостереження за клінічним станом птиці та моніторингових досліджень. Також прийнято ряд заходів спрямованих на покращення епізоотичної ситуації по захворюваності тварин сказом.